1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 24.10.2010, 18:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 6.000
Suci: Fran Jović, Krmar, Jureša (svi Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 24.10.2010.

Hajduk se vratio praznih ruku iz Sankt Peterburga, a tri dana kasnije bez ikakvog ulova vraća se i iz Vinkovaca. Cibalia je pobijedila kartonima i ozljedama prorijeđenu momčad Hajduka i nanijela mu prvi domaći poraz ove sezone...

Ninoslav Parmaković
74'
24
Dario Rugašević
80'
17
Vlatko Šimunac
90'+1'
Stanko Poklepović

Hajdukovci su u Vinkovce došli nakon poraza u Sankt Peterburgu i na istoku Hrvatske ubilježili prvi domaći poraz ove sezone. 13 domaćih utakmica u prvenstvu i kupu Splićani nisu napustili pognute glave, no gostovanje u Vinkovcima "bilima" je nanijelo prvi domaći ožiljak ove sezone.

Cibalia je utakmicu otvorila žestoko i već u šestoj minuti došla do prednosti. Striniću je loptu uzeo Vitaić i idealno uposlio Krešimira Prgometa, koji matira Subašića za vodstvo domaćina.

Vezane vijesti

Desetkovani "bili" bez Ibričića, oba Sharbinija, Andrića, Tomasova i oba Buljata loše je otvorio utakmicu, no nakon primljenog pogotka pokušali su ostaci ostataka "bilih" nešto složiti prema domaćim vratima.

U 19. minuti Vukušić je izašao oči u oči s Matkovićem, vinkovački vratar odlično reagira. Već u narednoj minuti obranio je i bombu Marina Ljubičića s 25 metara i u dvije minute spriječio brz povratak Hajduka u utakmicu. Ljubičić je imao dobru prigodu i u 31. minuti, no umjesto mreže pogodio je svog napadača Vukušića.

Vinkovčani su u 36. minuti mogli udvostručiti prednost. Kresinger je pronašao Jurića u kaznenom prostoru, ovaj je u odličnoj situaciji, no Subašić odlično reagira i drži svoju momčad u utakmici.

Cibalia je bolje otvorila i drugo poluvrijeme, pokušavali su Vitaić, Jurić i Kresinger, no do 70. minute Hajduk je održavao minimalni zaostatak. Tada je domaća momčad izigrala "bile" iz slobodnog udarca, Radotić je srušen u kaznenom prostoru, a bivši Hajdukovac Mladen Bartolović s bijele točke donio Vinkovčanima prednost od 2:0.

Samo četiri minute kasnije ista situacija na suprotnoj strani. Strinića je Tomić srušio u kaznenom prostoru domaćih, sudac pokazao na bijelu točku, a Ante Vukušić s bijele točke podebljao svoj debeli ovosezonski golgeterski konto.

No, ništa više od toga Splićani nisu mogli, do kraja susreta nisu više opasnije ugrozili domaća vrata i po prvi put nakon 11 pozitivnih rezultata pognute glave napustili travnjak u prvenstvu. Desetkovani Hajduk doživio je prvi poraz, a Cibalijin trener Stanko Mršić proslavio svoj prvi trijumf nad "bilima" na klupi Vinkovčana.

• Obrisan korisnik25.10.2010. u 09:52
    @njonjo jesi ti svjestan gluposti koje si napisao?Mamić ne stvara igrače za repku?????????Pa kostur hrv.repke su bivši igrači Dinama,da ne govorim da u mladoj repki igra 6 Dinamovaca,Hajduk odavno nije stvorio standardnog reprezentativca(evo sad Strinića jedino) tak da stvarno ne znam o čemu ti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.10.2010. u 03:05
    @adebajura slazem se sa tobom u potpunosti, Mamic je velika lopina koji ne pomaze Hrvatskom nogometu jer je stvorio legiju stranaca od Dinama. Jedino tako moze uspjeti u Evropi ali ne stvara nogometase za repku nego za svoj djep i tu je velika razlika izmedju Hajduka i Dinama , plus toga grad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 23:24
    zadnjih 5 godina samo je dinamo igrao euroligu, a hajduk samo hnl i nisu mogli pratit dinamo u prvenstvu, a ove godine hajduk ima dobru momčad ali nisu navikli na ritam subota - srijeda , i pomalo gube korak s dinamom. mamić je lopina i sve ostalo, ali je znao kad treba reagirat i doveo vahu i par... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 22:53
    Špaci se je ostavrila želja, ponovili su igru protiv Zenita ! Valjda je sad progledao !
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 22:43