Hrvatski kup, Osmina finala, 26.10.2010, 18:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 600
Suci: Mario Novak (Osijek), Igor Krmar (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin)

Ivana Strahija • utorak, 26.10.2010.

Nakon teškog poraza od Osijeka u 12. prvenstvenom kolu, Riječani su vratili ponos porazivši drugoligaško Međimurje.

Perica Dankić
77'
6
Marko Koštić
88'
17
Filip Petak
90'

Međimurje je, nakon par slabih rezultata u posljednjim kolima 2. HNL, dodatni udarac doživjelo rano jutros, kad je klub napustio trener Vjeran Simunić. Šime se s igračima nije ni stigao oprostiti koliko je brzo 'zapalio' za Vijetnam, pa je ekipa ostala s pomoćnim trenerom Hrvojem Goričancom koji ih je vodio, uz podršku sportskog direktora Miljenka Dovečera i trenera vratara Darka Stamenkovića.

Ranjeni Riječani bili su međutim pretežak protivnik za Međimurje, koje je porazom u osmini finala Kupa izgubilo priliku barem na jednom polju briljirati, kad im već ne ide baš bajno u prvenstvu.

Vezane vijesti

Prvi gol Rijeka je postigla već u drugoj minuti susreta na Kantridi, a strijelac je bio Đalović, kojem nije bilo teško s pet metara matirati gostujućeg vratara Bešenića. Do idućeg se pogotka ipak malo pričekalo, sve dok međimurski Brazilac Andre nije u gostujućem kaznenom prostoru srušio strijelca prvog pogotka, a sudac Novak pokazuje na bijelu točku.

Siguran je i opet Đalović, a rezultat se diže na 2:0. Prije odlaska na odmor hladan tuš za domaće nogometaše. U 34. minuti domaći je vratar Pelin odbio udarac gostujućeg Jambrušića, a odlično se snašao napadač Međimurja Vuka i smanjio na 2:1.

U drugom poluvremenu međutim nije Međimurje uspjelo izjednačiti, nego je domaći sastav dignuo rezultat na 3:1. Bila je to lijepa akcija Križmana te Štroka, koji posprema loptu u međimursku mrežu u 64. minuti.