1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 15:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 2000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka)

Nikola Vlahović • subota, 30.10.2010.

Ohrabrena pobjedom nad Hajdukom u Kupu, Istra je na Verudi dočekala Karlovac. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a onda je u 74. minuti Sunaru svladao Stupić udarcem iz daljine, igrač koji je minutu prije pogotka ušao u igru...

Viktor Špišić
42'
8
Matija Štefančić
45'
5
Edin Husić
67'
Igor Pamić

Karlovac je zabilježio i treći poraz zaredom. Nakon poraza od Lokomotive u prošlom kolu te Dinama u Kupu, Karlovac je bodove izgubio i na Verudi. Utakmica između Istre 1961 i Karlovca bila je dvoboj starih rivala. Puljani su tradicionalno neugodan protivnik za momčad Igora Pamića, a trenutno u momčadi Karlovca ima nekoliko igrača koji su igrali na Verudi. Također, u Puli je veliki trag ostavio i Igor Pamić, a to su još Josip Jerneić, Paracki, Pilipović, Lajtman i drugi vratar Karlovca Lovrić.

Karlovac je dosta ofenzivno krenuo u utakmicu te su se u prvoj postavi našli Tičinović, Novinić i Primorac. Ipak, prvih dvadesetak minuta igre prošlo je bez većih uzbuđenja, a obje momčadi su imale po jednu polupriliku koju nisu uspjeli iskoristiti. Onda je u 22. minuti pokušao Asim Šehić, međutim, bio je to slab udarac te ga je Sunara zaustavio bez problema.

Nakon pola sata igre Istra je imala dobru priliku. Žuržinov je niskim centaršutom tražio Šehića, koji u padu nije najbolje zahvatio loptu, a u nastavku akcije škaricama je pucao Žuržinov, ali nije došlo do promijene rezultata. Jedna lopta iz daljine u 34. minuti zadala je dosta problema Sunari, ali ju je na kraju vratar Karlovca uspio ukrotiti i tako sačuvati svoj gol. Pokušao je Karlovac u 37. minuti. Nakon proigravanja Tičinovića pucao je Primorac, ali je Škorić zaustavio njegov udarac.

Minutu nakon toga imao je Karlovac još jednu priliku. Primorac je nesebično asistirao Tičinoviću, ali je ispred mladog veznjaka dobro reagirao stoper Istre i tako otklonio opasnost. U toj se akciji ozlijedio Jerneić, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Viktor Špišić. Ubrzo nakon te zamjene, Pamić je napravio i drugu. Iz igre je izvadio Tičinovića, a na teren je utrčao Matija Štefančić, također zbog ozljede.

Drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju domaćini koji imaju nekoliko prilika, ali je sve njihove udarce zaustavio vratar Karlovca. Karlovac je u nastavku zaprijetio tek u 59. minuti. Sa tridesetak metara pucao je Batarelo, ali se vratar Istre nije dao iznenaditi. Veliku priliku promašio je Štefančić u 65 minuti. Igrač Karlovca našao se "1 na 1" sa vratarom Istre te mu je Škorić obranio udarac. Međutim, lopta se ponovno odbila Štefančiću koji nije uspio loptu s tri metra poslati u gol Istre. Loše je Štefančić pucao te je Kovačević stigao uklizati i izbaciti loptu.

Onda je Zoran Vulić u 73. minuti u igru uveo Mateja Sušića umjesto Siniše Linića i to se pokazalo kao odličan potez Vulića. Naime, u svom prvom kontaktu s loptom, Sušić je opalio sa nekih 25 metara i lopta je završila iza leđa Sunare. Tako je Istra u 13. kolu došla do prve pobjede u ovoj sezoni, a Igor Pamić će bodove morati potražiti na nekom drugom terenu.