1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo). Hrvoje Barišić (Osijek)

Ante Zovko • subota, 30.10.2010.

Dinamo se nije mnogo namučio u zagrebačkom predgrađu. U Zaprešiću je s 3:0 prekinuo niz Intera od sedam prvenstvenih utakmica bez poraza.

Arber Abilaliaj
56'
21
Aleksandar Trajkovski
74'
20
Mislav Oršić
74'
Vahid Halilhodžić

Golovi Tonela, Sammira i Ibaneza riješili su neugodno gostovanje u Zaprešiću. Tako je Dinamo bez puno poteškoća zadržao četiri boda razlike ispred Hajduka i sada mirno čeka put u Brugge. Inter će, dakako, bodove ipak morati tražiti protiv suparnika s kojima se može nositi.

Početak susreta nije bio po željama Dinama. Nešto nonšalantniji pristup hrvatskog prvaka mogao mu se osvetiti već u petoj minuti. Inter je izveo korner, Kelava je loše reagirao, a iz gužve domaći pogađaju prečku.

Do 14. Dinamo je uglavnom vodio igru, ali bez veće prijetnje iz igre. Ipak, vodstvo je došlo, i to iz kornera. Sammir nabacuje, Bišćan puca, a lopta se od Santinija odbija do Tonela. Portugalac je glavom uspio ono što kapetan nije i glavom zabio za 0:1.

Opuštenost je opet mogla stajati Halilhodžićeve igrače u 28. minuti. Tada je Bišćan ispred gola očistio udarac Matka. Dvije minute kasnije u akciji su dva kapetana - nakon kornera zaprijetio je glavom Bišćan, a s gol-linije spašava Šarić.

Dinamove prilike uglavnom su išle po lijevoj strani, preko raspoloženog Ibaneza ili kroz sredinu. Tako su u završnici prvog dijela priprijetili Rukavina, Sammir i Badelj.

Nastavila se dominacija gostiju i u drugom dijelu. Dinamo je potisnuo Žute na njihovu polovicu, ali ni u takvom omjeru snaga gol se morao čekati do 68. minute. Sammir je s lijeva, iskosa izveo slobodan udarac i lijepim udarcem izravno pogodio Santinijevu mrežu.

Ritam je dodatno pao jer je utakmica praktički već bila riješena. U 80. minuti zaprijetio je Ibanez s tridesetak metara, ali ovaj put Santini je siguran. U 84. Ademi je postigao i treći pogodak, ali je on poništen. Ibanez je ipak okrunio svoju odličnu igru i u 90. minuti bombom "rasparao" mrežu Interova gola za konačnih 3:0.

Dinamo je tako nastavio odličan prvenstveni niz pod Halilhodžićevim vodstvom i zadržao razliku na vrhu, a u Interu opet mogu biti zadovoljni jer su im rezultati izravnih konkurenata za ostanak išli na ruku.

• Obrisan korisnik31.10.2010. u 10:54
    Kolko ja znam, i nek me neko ispravi ak sam fulal, kaj se standardnih prvotimaca tice razlika izmedju zajecove i vahine ekipe je tonel (Rukavina je dosel dok je Zajec jos bil u klubu) - bar kaj se te nesretne europe tice koju spominjes, tak da ja to nebi bas nazval "neusporedivo jaca ekipa"
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 23:41
    Dinamo je ono sto me cini sretnim
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 23:13
    na ovaj Dinamo sam ponosan, zbog ovakvog Dinama nebi smjeli bojkotirati, zbog ovakve igre se dolazi na tribine,zbog ovakvog trenera si siguran da igrači idu pravim putem.... TREBA LI ŠTA DRUGO REĆI??? http://www.ultrasonline.com/ref/dinamo86zg/
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 22:59
    Svaka čast Vahi, al mislim da je mrvicu prenapuhano sve što je napravio. Dinamo ima momčad koja je uz Hajduk daleko kvalitetnija od ostatka lige, tako da pobjede u prvenstvu ne trebaju iznenađivati. Ono što se treba gledat je Euroliga, a tu je Vahin učinak od odličnog do jako lošeg. Osim pobjede... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.10.2010. u 22:44
    Vahu doživotno vezat za maksimir, pa ovo je čudo što je on stvorio...