1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 17:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 1.500
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Željko Novosel (Vrbovec), Andrija Olujić (Zagreb)

Lovro Štrbinić • subota, 30.10.2010.

U Zadru je odigran dalmatinski dvoboj u kojem su na noge domaćinima došli Splitovci. U većem dijelu utakmice remi se činio kao najrealnije rješenje, ali u posljednjoj minuti Zadar je iz kaznenog udarca došao do pogotka vrijednog tri velika boda.

Ivan Ćurjurić
67'
11
Marko Gospić
82'
15
Jure Jerbić
83'
Ante Žužul
54'
9
Joško Parać
60'
17
Mate Pehar
82'
Ivan Katalinić

Na zadarskim Stanovima danas je odigrana utakmica 13.kola HNL-a u kojoj su se susrela dva dalmatinska prvoligaša. Za obje momčadi ovaj susret je bio dosta važan, a pogotovo se to odnosi na ekipu Zadra koja u situaciji kad se bori za ostanak mora posebnu pozornost posvetiti osvajanju domaćih bodova. S druge strane, gosti su se eventualnom pobjedom mogli udaljiti svojim konkurentima za izlazak u europska natjecanja naredne sezone.

Jedna i druga momčad u utakmicu su ušle bez svojih najefikasnijih napadača i to se tokom cijele utakmice moglo i osjetiti jer je onaj mali broj prilika odlazio u nepovrat. Vrlo brzo nakon početka utakmice Serdarušić je uputio jedan neugodan udarac, ali on je poslužio samo za zagrijavanje zadarskog vratara Antonija Ježine.

Nakon deset minuta igre gledatelji su mogli vidjeti i prvu bolju priliku za domaćina. Begonja je dobrim dodavanjem pronašao ponajboljeg igrača Zadrana ove sezone Antonija Mršića, a ovaj je loptu umjesto u mrežu usmjerio tik uz vratnicu splitskog gola.

Osim navedenih prigoda još u nekoliko navrata događala su se uzbuđenja, ali uglavnom su Splitovci uspijevali udaljiti Zadrane od svog gola, a domaćini nisu mogli uspostaviti neki veći pritisak, te se na odmor otišlo s istim rezultatom s kojim je utakmica i započela.

U drugom dijelu slična slika na zadarskom travnjaku i opet do prve bolje prigode dolaze gosti. U 63. minuti u vrlo dobru situaciju ulazi Serdarušić, ali se njegovom upisivanju u listu strijelaca na ovoj utakmici opet ispriječio domaći vratar koji brani i ovaj udarac.

U nastavku utakmice Zadrani su imali još jednu kakvu takvu priliku, međutim udarac Želimira Terkeša u 78. minuti uspio je blokirati Velimir Vidić. Poslije toga Zadrani i dalje nisu uspijevali uspostaviti terensku dominaciju i eventualno doći do nove šanse za pogodak, a očito zadovoljni bodom Splitovci su se ograničili na kontrolu utakmice i smanjenje rizičnih situacija pred svojim vratima.

Ipak, u posljednjoj minuti utakmice Zadrani su dobili veliku priliku za vodstvo. Zbog prekršaja na Terkešu sudac je pokazao na bijelu točku, a s nje je sigurno poentirao Antonio Mršić. Tim pogotkom Zadrani su u posljednji tren bez velike igre došli do toliko željena tri boda koja će im mnogo značiti u nastavku prvenstva.