1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 20:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Diego Žudetić (Pula), Slaven Skender (Rijeka)

Mihaela Bradovski • subota, 30.10.2010.

Nakon Karlovca puni plijen iz Ulice pjesnika uzela je i vinkovačka Cibalia. Baš kao i prije dva tjedna i današnji je susret odlučio nedostatak koncentracije u bijelim redovima, posebno u obrambenom dijelu. S druge strane, pljesak i posebne pohvale zaslužio je dvostruki strijelac Dino Kresinger...

Sven Dedić
59'
9
Miroslav Pejić
73'

Tomislav Božić
75'
25
Ivan Baraban
88'
4
Josip Duvnjak
90'
Stanko Mršić

Pogocima siromašno 13. kolo nije spasila niti utakmica između Zagreba i Cibalije. Tek u osmoj minuti susreta upisana je prva opasnost po protivničkog vratara. Vitaić iz prekida stavlja Višića na muke, no na odbijenoj lopti nema kvalitetne reakcije. Minutu kasnije odvažili su se i domaći, ali akcija u režiji Šovšića i Krstanovića završava sigurnom intervencijom Matkovića. Najbolji Zagrebov strijelac pokušao je i nekoliko minuta kasnije. Igrala se 13. minuta, a lopta upućena s ruba kaznenog prostora ponovno se našla u rukama sigurnog gostujućeg čuvara mreže.

Prilika za priliku pa su tako iduću propustili Vinkovčani. Lijepo izbačenog Bartolovića na nekoliko metara od Višića dobro je popratio Ivanković. Nebesko-plavima ostao je tako tek pokušaj iz kuta. Najbolju priliku dotadašnjeg dijela susreta propustio je Abdurahimi, u izglednoj poziciji izabrao je najgore rješenje, pucao je nisko i sporo i loptu je u padu zaustavio Matković. Iako od igre nismo vidjeli mnogo u 29. minuti gosti su stigli do prednosti. Izgubljenu loptu Šovšića u pogodak je lako pretvorio Kresinger. Nitko od bijelih stopera nije ga uspio blokirati i lopta je mogla krenuti s centra.

Do kraja prvoga dijela zagrebaši su do svoje najopasnije prilike došli nakon individualnog pokušaja Jefthona. Kapetan bijelog sastava opalio je s tridesetak metara, a loptu koja je padala pod gredu u posljednji je tren izvan terena izbacila gostujuća jedinica. Na drugoj strani Bartolović je propustio na bolji način završiti dodavanje Kresingera, a u istoj, 38. minuti, Pavlovićev pokušaj glavom također ne pronalazi cilj.

S promašajima su bijeli i nebesko-plavi nastavili i u nastavku, iako niti jedna od stvorenih prilika s početka drugog dijela nije bila iz kategorije prilika vrijednih pamćenja. Na dodavanje Rugaševića loše gađa Bartolović, a nešto kasnije pribraniji nije niti Abdurahimi. Netočnim pokušajima domaćih pridodao se, nakon pola sata igre, i netom uvedeni Dedić. A najljepši trenutak za Pjesnike, u još jednom domaćem porazu, dogodio se u 73. minuti. kada je nakon osam mjeseci mjesto na lijevom krilu zauzeo Miroslav Pejić. Bio je to jedini pljesak Zagrebovih navijača ove subote.

Da je momčad Stanka Mršića u naletu potvrdio je Kresinger svojim drugim pogotkom, ponovno izigravši bijele defenzivce. Pogodak iz 76. minute potvrdio je pobjednika susreta - Zagrebu od idućeg vikenda ponovno predstoji kretanje po novi pozitivan rezultatski niz, dok Cibalia i Kresinger već mogu, potpuno zasluženo, uživati u njemu.

• Obrisan korisnik03.11.2010. u 17:37
    a tko si ti da se rugaš nečijem talentu.jedino ako ronaldo ne piše pod pseudonimom tomtomasic,onda se ispričavam.
  • Obrisan korisnik03.11.2010. u 14:32
    kenjaj što hoćeš tome ali bartol je zakon to što je promašio takav zicer jednom u sezoni ničim ne može umrljati sve dobro što radi iz tekme u tekmu nije đabe ljubimac ultrasa... a ti se uhvati bartulovića i sličnih...pusti ovog na miru...
  • Obrisan korisnik02.11.2010. u 20:16
    Svaka čast, dečki. Naravno da sam pitao dal je isti, jer mi nije išlo u glavu da takav talent igra u reprezentaciji. Sad sam veso jer ne igra u našoj repki, a opet zgrožen jer ipak igra u repki. Kowje narugao sam se njegovom talentu, ako si gledao utakmicu valjda shvačaš zbog čega, ali sad si me... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.11.2010. u 19:07
    ma dobro lako za to, a tko če mu sada objaniti šta je korner, a kamoli zaleđe :DDDDD
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 16:44
    nemojte se ljutiti na momka jer on vjerovatno ne zna ni gdje su Vinkovci ali eto malo bi prokomentirao i narugao se.njegovo pitanje je reklo sve o njemu.