Europska liga, skupina G, 4. kolo, 04.11.2010, 21:05 h
AEK Atena 1:1 Anderlecht
Anderlecht

Remi u Grčkoj u prilog Hajduku

Borna Rupnik • četvrtak, 04.11.2010.

U drugoj utakmici četvrtog kola skupine G grčki AEK i belgijski Anderlecht podijelili su bodove rezultatom 1:1...

Dok se Hajduk borio protiv Zenita i naposljetku izgubio 3:2, u Ateni su snage odmjeriti AEK i Anderlecht. S tri boda na kontu oba su sastava krenula u potragu za što boljom pozicijom za završne borbe za šesnaestinu finala Europske lige.

Poslije sedam minuta igre zaprijetio je Blanco na ubačaj Leonarda, a uzvratio je Juhasz na centaršut Boussoufe, dok je i sam Boussoufa imao svoju priliku postići pogodak.

Vrataru Anderlechta Protu probleme je stvorio i suigrač Mazuch, dok je nešto jaču inicijativu domaćina novim pokušajem okrunio Gentzoglou.

Gledatelji su pogotke napokon dočekali početkom drugog poluvremena. AEK je poveo u 48. minuti, kada je s bijele točke precizan bio Blanco. Međutim, Grci se nisu dugo radovali jer samo sedam minuta poslije Legear probio njihovu obranu i poslužio Polaka, koji postavlja konačnih 1:1.

Najbliže osvajanju sva tri boda na kraju je bio Anderlecht, no pokušaj Lukakua zaustavio je okvir gola, a i jedni i drugi sada Hajduku bježe tek jedan bod.

• minja_subota05.11.2010. u 09:29
    kad hajduk ide u napad samo se molim da ne dodaju sharbiniju ... profesionalci sa onako aljkavim pristupom. pa kod nas u I ŽNL ima više žara i htijenja