1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2010, 16:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Kovačić (Križevci), Havaić (Koprivnica), Fergeš (Nedelišće)

Ante Jukić • subota, 06.11.2010.

Nogometaši Cibalije upisali su danas i četvrtu uzastopnu pobjedu. Vinkovčani su u susretu 14. kola HNL-a, i bez neke velike igre, rezultatom 2:1 svladali Lokomotivu. Za goste iz Zagreba kobni su danas na stadionu uz Bosut bili prekidi.

Tomislav Božić
60'

Stjepan Kvesić
83'
25
Ivan Baraban
90'+3'
Ljupko Petrović

15 minuta ničega - tako je najlakše opisati početak dvoboja u Vinkovcima, koji okupljenim gledateljima nije ponudio niti jednu spomena vrijednu situaciju. Dosadu je u 20. minuti nakratko nespretnom reakcijom prekinuo domaći vratar Marković, no njegovu grešku gosti iz Zagreba nisu iskoristili.

Na isteku 25. minute konačno smo vidjeli jednu pravu akciju, u režiji igrača Lokomotive. Opasan centaršut s desne strane uputio je Horvat, a najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je Sivonjić, čiji je udarac prohujao pokraj desne Matkovićeve vratnice.

Konačno, u 31. minuti javili su se i domaćini, i to odmah dvostrukom prijetnjom. Najprije je Bartolović, nakon ubačaja Kresingera, s desetak metara uzdrmao gredu, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Šimunac s ruba šesnaesterca pošteno ispružio gostujućeg vratara Mitrovića. Furiozne dvije minute Vinkovčana još je jednim opasnim pokušajem zaključio Šimunac, no njegovu prizemnu dijagonalu Mitrović je odbio u korner.

Nakon što su preživjeli ovaj "blitz-krieg" Vinkovčana, gosti su do kraja prvog poluvremena uspjeli ponovno smiriti utakmicu, a malo prije odlaska na odmor malo je nedostajalo da stignu i do vodstva. Silovit udarac s 25 metara prema Matkoviću je u 42. minuti uputio Maleš, ali domaći je vratar, poslije nekoliko nesigurnih reakcija, bio na visini zadatka. Bilo je to posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, koje usprkos nekoliko vatrometnih minuta nikako nije moglo dobiti prolaznu ocjenu.

Za razliku od anemičnog ulaska u utakmicu, Vinkovčani su drugo poluvrijeme započeli znatno angažiranije, što im se isplatilo već u 47. minuti. Nakon kornera Bartolovića, najprisebniji je u gostujućem šesnaestercu bio Tomislav Jurić, koji je snažnim udarcem "zakucao" loptu u gol i donio vodstvo nebesko-plavima.

Vodeći pogodak domaćina očekivano je "razdrmao" utakmicu, tako da smo u nastavku gledali puno dinamičniji i zanimljiviji nogomet. Nekih većih prilika nije bilo do 65. minute, kada je Radotić propustio usmjeriti dvoboj u, za Vinkovčane, mirnije vode. Ne može se reći da je domaći branič u toj situaciji pucao loše, no njegov prizemni pokušaj Mitrović je uspio zaustaviti.

Ipak, samo nekoliko kasnije na semaforu je zasvijetlilo 2:0. Udarac iz kuta je u 69. minuti izveo Rugašević, a najviši je u gostujućem petercu bio najniži igrač na terenu, Mladen Bartolović, koji glavom pogađa za udvostručenje vodstva Vinkovčana. Lokomotiva je, tako, iako u većem dijelu utakmice nije bila nadigrana, zahvaljujući lošim reakcijama kod kornera došla u veliki rezultatski zaostatak.

Izgledalo je u tim trenucima kako je pitanje pobjednika riješeno, no u 80. minuti gosti se vraćaju u igru. Bila je to brza akcija Lokomotive, koju je okončao Nino Bule, nakon odličnog ubacivanja Pivarića s lijeve strane.

Do kraja utakmice gosti su učinili sve ne bi li stigli do izjednačenja, ali u takvoj igri ostavili su dosta prostora Vinkovčanima, tako da je raspoloženi Mitrović u nekoliko navrata bio prisiljen spašavati svoja vrata. Na kraju, ostalo je 2:1, za četvrtu uzastopnu pobjedu Cibalije, koja je s nova tri boda učvrstila treću poziciju na ljestvici.