1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2010, 16:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Mario Živković (Vukovar), Siniša Sabljak (Požega)

Ante Zovko • subota, 06.11.2010.

Inter je nanio novi poraz Rijeci na Kantridi. U kratkom razdoblju inspiracije u drugom poluvremenu Zaprešićani su povukli dvije kontre i kaznili nemoćnog domaćina.

Arber Abilaliaj
32'

Stjepan Babić
73'
20
Mislav Oršić
73'
Ilija Lončarević

Rijeka je doživjela i drugi uzastopni domaći poraz. Nakon Osijeka i Inter je bio uspješan i s 2:0 odnio vrlo vrijedna tri boda. Okrunili su tako svoje nešto bolje izdanje u drugom dijelu i preko Babića i Abilailaja uspjeli upisati nove gostujuće bodove koji će im mnogo značiti u borbi za ostanak.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo nesadržajno, bezidejno s obje strane. Inter se po očekivanju povukao i prepustio inicijativu Riječanima, ali im je dobrim pozicioniranjem onemogućio da nametnu ritam.

Tek par kakvih-takvih prilika stvorili su uglavnom domaći preko Štroka, Đalovića i Kreilacha. Štrok je tako u 35. minuti iz slobodnog udarca pucao ravno u zaprešićkog vratara, a četiri minute poslije s druge strane prijeti bivši član Rijeke, Matija Matko, čiji udarac odlazi preko okvira.

Nastavak utakmice počeo je nešto žustrije, a u prvih pet minuta čak su tri puta zaprijetili Žuti, dvaput Grgurević i jednom Yankep. I dalje gledatelji na Kantridi nisu imali previše razloga za zadovoljstvo igrom jer je bilo jako puno preskakanja igre u nadi da bi se na brzinu mogla stvoriti prilika.

A onda mali blitzkrieg potpuno je promijenio tijek susreta. Ilija Lončarević pogodio je sa zamjenama Balićem i Jančetićem, a Inter je u 76. minuti uspio iz prvog udarca u okvir gola zatresti riječku mrežu. Za to je bio zaslužan Stjepan Babić koji je na dodavanje Jančetića nakon kontre prebacio Lisjaka. Pet minuta kasnije Arber Abilaliaj povisio je na 0:2 iz još jednog protunapada i navijestio kako Riječanima slijedi novi domaći poraz. Riječani su do kraja nešto pokušavali, ali ništa im nije uspjelo.

Zaprešićani su tako ostvarili ono čemu su se potajno nadali. Cilj je bio bod, ali dva bljeska donijela su dva gola i tri boda, što je vrlo karakteristično za Žute u ovoj sezoni. Nenad Gračan suočio se na kraju utakmice s navijačkim revoltom i na Kantridi će biti vrlo zanimljivo nakon još jednog posrtaja.