Roma s 11 metara skinula skalp Laziju

Borna Rupnik • nedjelja, 07.11.2010.

Središnji događaj dana u Italiji bio je rimski derbi Lazija i Rome, u kojem su pobjednika presudila dva kaznena udarca...

Lazio je vječni rimski derbi dočekao na prvom mjestu ljestvice, gdje će sigurno ostati i do idućeg kola, no uz gorak okus poraza od Rome. Roma je, naime, slavila rezultatom 2:0.

Prve su prave prilike pripale sastavu Edoarda Reje, no Rocchi u 19. minuti kasni jedan korak, dok Hernanes nedugo potom puca preko gola, a Romine su najveće šanse u prvom poluvremenu bili udarci Perrotte i Borriella pokraj gola.

Zatresla se u 43. minuti mreža Muslere, no pogodak zamjene Greca poništen je zbog zaleđa Borriella. Međutim, Laziju više nije bilo spasa u 50. minuti, kada je Lichtsteiner u šesnaestercu igrao rukom, a Borriellov udarac s 11 metara uz puno se sreće provukao ispod Muslere za 1:0.

Krenuo je tada Lazio po poravnanje: pucao je Floccari, tražio se jedanaesterac u 78. minuti, Zarate je opalio preko gola, a Foggia je šest minuta prije kraja pogodio prečku. Ipak, ubrzo je Julio Baptista iznudio novi kazneni udarac, a Vučinić znatno sigurnije pogađa za 2:0 i veliko slavlje Romine polovice Rima.

U prvoj utakmici dana Fiorentina je nadjačala Chievo pogotkom Cercija desetak minuta prije kraja, dok niti jedan gol nisu vidjeli gledatelji u Genovi, na utakmici Sampdorije i Catanije.

Milan je uspješno apsolvirao gostovanje kod Barija. Već u četvrtoj minuti crveno-crne je u vodstvo doveo Ambrosini, prednost je udvostručio Flamini nakon pola sata igre, a neizvjesnost je utakmici vratio Kutuzov sredinom drugog dijela.

Ipak, pobjedu Milana zapečatio je Pato u 72. minuti, da bi Barreto na samom kraju kozmetički uljepšao rezultat na konačnih 3:2.

Juventus je na svom terenu uspio svladati goste iz Cesene, za koje nije nastupio Igor Budan. Cesena je, doduše, povela preko Jimeneza, ali već prije odlaska na odmor rezultat preokreću Del Piero s bijele točke i Quagliarella, a u međuvremenu je Pellegrino dobio dva žuta kartona i tako olakšao posao Staroj dami, koja je u nastavku sačuvala stečenu prednost i potvrdila pobjedu preko Iaquinte u samoj završnici.

Napoli je pogocima Urugvajca Cavanija u 19. i 88. minuti poslao Parmu kući praznih ruku, a Udinese i Cagliari podijeli su bodove. Za 1:1 u Udinama zaslužni su Conti i Floro Flores.