1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Ivica Modrić (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Mihaela Bradovski • subota, 13.11.2010.

Utakmicu Zagreba i Hrvatskog dragovoljca odlučio je rani pogodak gostujućeg kapetana Danijela Zlatara. Završetak susreta pak obilježili su crveni kartoni, njih čak tri...

Sven Dedić
46'
13
Marin Oršulić
75'
14
Matija Špičić
81'
Marcelo Brozović
52'
24
Karlo Kešinović
66'
19
Plumb Jusufi
74'
Davor Mladina

Hladan tuš za zagrebaše stigao je već u sedmoj minuti kada Ivankovića prolazi Zlatar te pored Višića šalje loptu u mrežu. Pjesnici od kraja rujna imaju problema s igrom nakon protivničkog pogotka, a na njihovu nesreću Dragovoljci su do svog došli u najranijoj fazi dvoboja. I iduća spomena vrijednija prilika ona je formalno gostujućeg sastava. Leko je glavom puca prema desnom Višićevom kutu, no domaći čuvar mreže u ovoj situaciji izlazi kao pobjednik.

"Bijeli" su se od početnog šoka trgnuli u 15. minuti, ali udarac Krstanovića iskosa odlazi daleko od gola. Iako su tribine očekivale kako će se nakon te prilike njihovi ljubimci sve češće pojavljivati pred Čovićem nova je prilika sjevnula ponovno na domaćoj polovici. Špehar iskorištava loše izdanje zagrebove lijeve strane, puca iskosa izvan kaznenog prostora te gađa pored same vratnice. Ono što si zagrebaši nisu uspjeli stvoriti iz igre pokušali su realizirati nakon prekida. Na jedan takav, Jurendićev udarac iz kuta, Pavlović i potom Tokić ne stižu uklizati.

I dok su Dragovoljci po prvi puta ove sezone izgledali kako momčad s glavom i repom, nogometaši Luke Pavlovića iz minute u minutu djelovali su sve indisponiranije. Na lošu predstavu odgovorila je i tribina pa je pritisak na leđima bijela sastava postajao sve teži. Do kraja poluvremena još se jednom pred domaćim vratarem našao Zlatar, no ovoga je puta njegov udarac zaustavio okvir gola.

Uspavanku drugog dijela prekinuo je udarac Janjetovića iz daljine, igrala se 60. minuta. I minutu kasnije iz daljine je udarac oprobao Brozović, dok su Pjesnici ostali na mizernom učinku iz početnih 45 minuta. Umjesto fajterskog pristupa koje je Pavlović od svojih igrača zatražio u domaćim susretima, "bijeli" su sve češće spuštali glavu dolje. Kada si već nisu mogli pomoći sami ruku spasa ponudio im je Leko koji zbog starta nad Krstanovićem u 63. minuti zarađuje direktan crveni karton.

Sedam minuta trebalo je zagrebašima da s igračem više upišu udarac po protivničkog golu, iz daljine je opalio Jugović, no i ta je prilika otišla u nepovrat. U 77. minuti na ubačaj Celjaka skače Dedić, ali u posljednji trenutak čisti gostujuća obrana. Zagrebova nemoć rezultirala je crvenim kartonom njihova stratega u 79. minuti, a kulminirala pozivanjem na ostavku od strane Bijelih anđela. Do kraja susreta od igre više nismo vidjeli ništa, tek još jedan crveni karton, pod tuš je ranije morao Mateo Pavlović.

Zgusnuta gostujuća formacija izdržala je pritiske iz same završnice, najopasnija prilika Zagreba bila je ona Oršulića iz prekida, te su ovom pobjedom "crni" stigli do prvog ovosezonskog slavlja. "Bijele", s druge strane, očekuje težak posao u pokušaju povratka iz krize.

• ronny198714.11.2010. u 00:45
    samo provjeravam... šušak je dobio otkaz zbog loših rezultata jelda?
    ronny1987
  • Obrisan korisnik13.11.2010. u 20:02
    ajd nek je i dragovoljac dobio baš mi je drago
  • The Phantom13.11.2010. u 20:00
    Prije par dana sam bas razmislja o prodaji neke utakmice sa HD-om,kad ono taman slijedece kolo ovakvo iznenađenje, sad mozdaj e to bija moj neki osjecaj, jer ocekiva san neku veliku kvotu u slijedecih par utakmica sa HD-om, i nije me puno iznenadio, vise me je zadar iznenadija