Rakitićev Schalke kontroverzno do boda

Antonija Pavlić • subota, 13.11.2010.

U pet odigranih utakmica subotnjeg programa Bundeslige vidjeli smo tri remija (Werder - Bayern, Kaiserslautern - Stuttgart i Wolfsburg - Schalke) te dvije pobjede gostiju - Bayer Leverkusen (neuvjerljivo) i Borussija Mönchengladbach (uvjerljivo).

Schalke Felixa Magatha bio je na korak od poraza na Volkswagen Areni u 12. kolu Bundeslige, suočavajući se klubu s kojim je 2008. senzacionalno osvojio titulu bundesligaškog prvaka. Nakon kornera Diega sedmim prvenstvenim pogotkom domaće je u vodstvo doveo Grafite, a prednost vukova u 33. minuti udvostručio je Edin Džeko.

No, sedam minuta prije odlaska na odmor Edu je kaznio uspavanost domaće obrane, a u 75. Klaas-Jan Huntelaar desnicom prevario Diega Benaglia, premda se čini se, u primanju lopte nedopušteno poslužio rukom.

Nervoza je do kraja učinila svoje pa je zbog oštrog starta na Farfanu Wolfsburg susret završio s desetoricom. Prijevremni odlazak u svlačionicu ishodio je Ashkan Dejagah. Hrvatski napadač Mario Mandžukić u igru je ušao u 84. minuti zamijenivši strijelca Grafitea, dok je Ivan Raktić za rudare odigrao 86 minuta, kada je mjesto ustupio Eriku Jendrišeku.

Još jedan odličan nastup u dresu Kaiserslauterna uprilično je pak Ivo Iličević. U remiju sa Stuttgartom (3:3) zabio je treći prvenstveni gol u 76. minuti, pridruživši se suigračima Micanskom, kojemu je isto pošlo za nogom u 58. te Abelu u 78. Stuttgart je poveo golom Boke u 19. minuti, na 2:0 povećao je Cacau, a veliku prednost iz kaznenog udarca u 50. postavio je Gentner. No, domaći su se nekako ipak uspjeli vratiti praćeni podrškom 45.000 navijača na stadionu Fritz-Walter.

Najuvjerljiviju subotnju pobjedu postigla je Borussia Mönchengladbach. Na gostovanju kod Kölna hrvatskom vrataru Miri Varvodiću u mrežu su poslali četiri lopte, a u zapisnik rubrike strijelci upisali su se Bobadilla (2), Bradley i Camargo. Cijeli susret u veznom redu odigrao je i Mato Jajalo.

Remi bez pogodaka na Weserstadionu upisali su bremenski Werder i Bayern iz Münchena, dok je St Pauli dugo odlijevao napadima Bayera iz Leverkusena. Na koncu su gosti sa stadiona Millerntor ipak odnijeli tri boda, a zasluge za to pripadaju Augustu (81.)

• Obrisan korisnik13.11.2010. u 19:33
    Koeln ima odlične rezultate otkad Soldo nije trener... Čini se da je ipak on štopao igrače i kemiju među njima...
  • The Phantom13.11.2010. u 18:31
    Slažem se, gleda san. Huntelar igra ne rukom nego ruka i po, kako je samo štopa balun. A kako je trener domaćin samo na kraju ironačno pljeska sucu,umra san od smija
    The Phantom
  • Obrisan korisnik13.11.2010. u 18:28
    To stoji za Schalkeov pogodak za 2:2,bio je neregularan.Ali ste mogli napisati,šta je Mandžukić promašio u 93 minuti,to će biti promašaj ovog kola,a i jedan od najvećih promašaja ove jeseni u Njemačkoj!!