1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 16:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1 000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Dalibor Conjar (Osijek)

Ivana Jurica • subota, 13.11.2010.

Iako nisu odigrali utakmicu za pamćenje, za Šibenčane je najvažnije da su osvojili sva tri boda u susretu protiv vrlo dobrih Karlovčana (2:1). Domaćine je u vodstvo iz kaznenog udarca doveo razigrani Alispahić, gosti su se vratili pogotkom Primorca poslije greške Modre obrane, a sva tri boda momčadi iz Krešimirova grada donio je Dražen Jelić pogotkom glavom iz teške pozicije u 65. minuti.

Željko Malčić
60'
21
Ivan Božić.
73'
14
Stipe Bačelić-Grgić
85'
Viktor Špišić
44'
9
Enes Novinić
72'
16
Andrea Ottochian
82'
Igor Pamić

Domaćin je vrlo dobro krenuo u susret, a gosti su izgledali pomalo smušeno. Već u prvoj minuti pogriješio je Čejvanović, Jakoliš je uzeo loptu, tražio u sredini Tokića i Jelića, ali obrana Karlovca uspjela je pravovremeno reagirati i otkloniti opasnost. U osmoj minuti pokušao je Jelić glavom, ali udarac je skrenut u korner nakon kojega je blokiran i pokušaj Jakoliša. Pokušao je i Alispahić, ali gostujući vratar Lovrić zaustavio je tu loptu. Karlovac je prvi put pokušao zaprijetiti preko Parackog, ali bio je to lak plijen za Blaževića. Izdaleka je pokušao Karabatić u 19. minuti, bilo je to iznimno snažno, ali i neprecizno.

U 25. minuti bolju igru Šibenik je napokon konkretizirao. Brza kontra, Tokić dodaje Alispahiću koji se sjurio u kazneni prostor gostiju, srušio ga je Stambolija, a sudac Ljubičić bez oklijevanja pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je sam Alispahić. Treba spomenuti da je u tim trenucima Šibenik igrao s igračem manje, jer se Fuštaru ukazivala pomoć izvan igrališta (stradao je u sudaru sa suigračem Kartelom). Alispahić je i devet minuta kasnije opasno pucao, sa 17 18 metara, ali fijuknulo je iznad grede.

Špišić in, Špišić out

Samo minutu prije kraja prvog poluvremena gostujući trener Igor Pamić u igru je, umjesto Stambolije koji je skrivio jedanaesterac iz kojeg su domaćini poveli, uveo Viktora Špišića. Ali Špišić nije kraj utakmice dočekao na terenu. Nezadovoljan njegovom igrom Pamić ga je promijenio osam minuta prije kraja utakmice.

36. minuta, posve neočekivano, donijela je izjednačenje. S desne strane ubacio je Batarelo, visoki Karlo Primorac u petercu je viši od domaćih stopera, puca glavom, ali u odlično postavljenog Blaževića, no, Primorac do odbijanca dolazi prije braniča domaćih i ovaj put nogom pogađa za izjednačenje. Primljeni pogodak presjekao je Modre, kao i često puta do sada. Karlovac je preuzeo konce igre, ali tek je u sudačkoj nadoknadi došao do prilike za pogodak, ali Primorac ovoga puta nije bio jednako uspješan kao nešto ranije. S druge strane, Šibenik je zaprijetio preko Jakoliša i Jelića, ali rezultat se nije promijenio.

Na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se punih 11 minuta. Jakoliš je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu, ali ispred Tokića očistili su njegovi bivši suigrači, u nastavku akcije ponovno je Jakoliš asistirao, ovoga puta Kartelu, no, domaći je veznjak pucao loše. I u sljedećoj akciji domaćih u glavnoj je ulozi bio Kartelo. Prvo se dugo namještao na udarac, pa su ga Karlovčani blokirali, a nakon kornera glavom je pucao iznad Lovrićeva gola.

Ipak, u 65. minuti ponovno radost na Šubićevcu: razigrani Alispahić centrirao je s desne strane, na drugoj stativi, u teškoj poziciji, bio je visoki Dražen Jelić koji glavom pogađa mrežu Karlovca za vodstvo svoje momčadi od 2:1. Četvrti je to Jelićev prvenstveni gol koji je pohitao proslaviti s pomoćnim trenerom Goranom Tomićem. Zanimljivo je kako je samo nekoliko trenutaka ranije trener Lokica namjeravao upravo Jelića izvaditi iz igre. Srećom nije i to mu se isplatilo.

Poslije pogotka opet je Karlovac preuzeo inicijativu, imao je više loptu, ali konkretnih prilika nije imao. Šibenik se vrlo dobro branio, a velik su doprinos dale i zamjene koje je Lokica napravio. Pogotovo Ivan Božić koji je zaustavio prodore Hrvoja Kovačevića. U 69. minuti pucao je Paracki, ali dobio je samo korner. Šibenčani su svoju priliku tražili iz kontri: u jednoj takvoj opalio je Božić, ali Lovrić je to pokupio. Najopasnije je Karlovac zaprijetio u 87. minuti kad je Ottochian pucao s desne strane, ali njegov je udarac Blažević odbio u korner. Imali su gosti i još akcija koje su obećavale, ali obično je falio zadnji pas kojim bi ozbiljnije ugrozili gol domaćina.

Šibenik je, pak, zaprijetio preko Malčića čiji je udarac otišao malo pored gola, te dva puta preko Stipe Bačelića-Grgića u sudačkoj nadoknadi, ali mreže se više nisu tresle. Domaćin zadovoljan što je osvojio sva tri boda premda nije odigrao kako može, no, najvažnije je da je ostvarena pobjeda. Karlovčani su se pokazali u iznimno dobrom svjetlu, jedna su od boljih momčadi koja je ove sezone igrala na Šubićevcu, ali slaba im je to utjeha kad se kući vraćaju bez bodova.