1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 19.11.2010, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljevć (Zadar)
Inter-Zaprešić
0:0 Karlovac 1919
Karlovac 1919

Zaprešićko blato iznjedrilo "nulu"

Ante Zovko • petak, 19.11.2010.

Inter i Karlovac otvorili su 16. kolo HNL-a odličnom, otvorenom utakmicom kojoj su samo nedostajali golovi. Na teškom, blatnjavom terenu obje su momčadi upisale nekoliko izrazitih prilika, ali 0:0 je i najrealniji ishod utakmice u kojoj su glavne uloge odigrali vratari.

Stjepan Babić
64'
18
Antonio Hrnčević
71'
8
Antun Palić
83'

Enes Novinić
33'

Adis Stambolija
46'
14
Viktor Špišić
73'
Igor Pamić

Momčadi su ispunile obećanja iz najava i odigrale otvorenu utakmicu tražeći pobjedu. Bilo je stopostotnih prilika pred oba vratara, ali su Krševan Santini i Igor Lovrić danas jedostavno bili nesavladivi.

Ilija Lončarević u startu je pripremio jedno taktičko iznenađenje za Karlovčane. Naime, kroz tjedan je najavljivano kako zbog ozljede neće nastupiti kapetan Tomislav Šarić, ali on se iznenađujuće pojavio u prvoj postavi Žutih i odigrao cijelu utakmicu.

Igor Pamić je standardnog stopera Čejvanovića zamijenio Budimirom, a njegova je momčad dosta otvoreno krenula u susret i već u trećoj minuti propustila priliku za vodstvo. Kovačevićev ubačaj prevario je domaće braniče, Primorac je loptu primirio na prsa, ali s pet metara iz više nego izgledne prilike poslao loptu nebu pod oblake.

Na teškom terenu momčadi su igrale dosta otvoreno i dinamično te propustili nekoliko (polu)prilika. Prijetili su Matko, Jerneić i Yankep, ali bez učinka. U 45. minuti Herceg je umalo goste doveo u vodstvo autogolom. Blokirao je ubačaj Karabatića na lijevoj strani, ali srećom po Žute nije prevario vratara Santinija.

Drugo poluvrijeme bilo je još otvorenije. U 48. Novinić je pogodio vanjski dio mreže, a u 62. minuti glavom natjerao Santinija na sjajnu obranu. Međutim, prilika dotadašnjeg dijela susreta pripala je Zaprešićanima: u 66. je nakon kornera Jančetića vratar Lovrić s crte očistio siguran gol.

Karlovac je u 81. minuti mogao postati nova žrtva sada već poznatih zaprešićkih kontranapada. Babić je ubacio za Matka, ali njegov pokušaj glavom s tri metra fantastičnom intervencijom sprječava Lovrić. Karlovački vratar prometnuo se u igrača utakmice novom, dvostrukom obranom kad se ispriječio ispred Babića i Hrnčevića.

• Obrisan korisnik19.11.2010. u 19:59
    šta vam znači ta crvena zona na ljestvici kad je sigurno da 5 klubova neće ispasti, pitanje je hoće li ikoji eventualno dragovoljac :)
  • Obrisan korisnik19.11.2010. u 19:50
    ma taman odigrao x2 i meni dosta...
  • KKMD19.11.2010. u 18:53
    nije pošteno, Karlovac je očito igrao s dva golmana, Lovrićem i odličnim šibenskim golmanom Blaževićem koji je prema izvještaju u 81. minuti fantastično intervenirao :)