1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 20.11.2010, 16:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Marin Pintur • subota, 20.11.2010.

Rijeka je nakon serije neuspjeha došla do vrlo vrijedne na pobjede na teškom gostovanju. U Parku mladeži Scorijini su igrači bili sretniji i spretniji od Splitovaca te tako vratili samopuzdanje i optimizam na Kantridu. Junak utakmice je bio Radomir Đalović s dva pogotka...

Ante Žužul
69'
9
Joško Parać
77'
7
Juraj Grizelj
88'
Ivan Katalinić
15
(do 54')
24
(do 90')
Elvis Scoria

Dvoboj Splita i Rijeke je imao lijepi uvod s odavanjem počasti Vukovaru i svim njegovim žrtvama. Prvu priliku na susretu su imali domaći. Akciju je započeo Obilinović, nastavio Golubović, a lopta je na kraju došla do Ante Vitaića koji je loše izveo udarac te upropastio priliku. Ipak, Split dolazi do vodstva šest minuta kasnije kada se u kaznenom prostoru Rijeke najbolje snašao Romano Obilinović.

Do kraja prvog poluvremena bolje je prilike imao Split preko Obilnovića i Vitaića, dok su na drugoj strani vrataru domaćih Vukovića zaprijetio dvojac Đalović - Križman. Slično se nastavilo u drugom dijelu. Otvorena igra na obje strane, za Split je u prilici bio Golubović, dok je u 63. minuti Štrok zamalo izjednačio. Što mu nije pošlo za nogom tad, uspjelo mu je samo dvije minute kasnije. Nakon jedne ubačene lopte s desnog boka, Hrvoje Štrok je za desetinku sekunde bio na lopti prije braniča domaćih Šimića i ubacio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Rijeka vodi. U gužvi u kaznenom prostoru Splita Igor Budiša je povukao nekog od Riječana za dres što je sudac okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Sigurni izvođač je bio crnogorski reprezentativac Radomir Đalović. Uzbuđenja su se nastavila te je pet minuta kasnije Split vratio stavri na početak. Pogodak je postignut u koordinacija vratara Rijeke Lisjaka koji je krivo procijenio let lopte i Joška Paraća koji je ubacio loptu u praznu mrežu.

I kada se činilo da će završiti najpravednijim ishodom, remijem, pogriješila je obrana Splita i darovala pobjedu Riječanima. Poklon je iskoristio Đalović te svojim petim pogotkom ove sezone u prvenstvu donio veliku pobjedu i slavlje Riječanima.