1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 26.11.2010, 13:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Mate Matić (Zagreb)

Damir Žbulj • petak, 26.11.2010.

U premijernom susretu 17. kola HNL na Maksimiru su se sastali Lokomotiva i Hrvatski dragovoljac.

Nikola Frljužec
36'
19
Plumb Jusufi
75'
21
Marin Žugaj
82'
Davor Mladina

U hladnim i maglovitim uvjetima, pred praznim tribinama zagrebačkog Maksimira, Lokomotiva i Hrvatski dragovoljac odlučili su u neobičnom ranom poslijepodnevnom terminu odmjeriti snage.

Hrvatski dragovoljac je, nakon pobjede protiv Zagreba prije dva kola te uvjerljivog poraza u prošlom kolu protiv Dinama, tražio put do novih bodova protiv 'ravnopravnijeg' suparnika. Ekipa Lokomotive slavila je i u prvom ovosezonskom susretu ovih suparnika pa su i u ovom dvoboju njihova očekivanja bila velika.

U susret su obje ekipe krenule borbeno, a razloge treba tražiti u izrazito hladnom vremenu koje je danas vladalo Zagrebom. Domaći su poveli već u 14. minuti. Nakon udarca iz kuta, na drugoj vratnici Mislav Komorski posprema loptu u mrežu Dragovoljca. Samo minutu kasnije gosti stižu do izjednačenja. Također nakon kornera, Janjetović postiže pogodak i tako vraća rezultat na početak.

Nakon pola sata igre Hrvatski dragovoljac dolazi u vodstvo. Švarić je probio desnu stranu obrane Lokomotive te ubacio za Zlatara, koji šalje loptu u mrežu domaćih. Zlatar je zbog ozljede morao napustiti teren u 37. minuti, a do odmora se rezultat ipak nije više mijenjao.

Nastavak je donio još jedan veliki preokret i to u režiji nogometaša Lokomotive. Sesar je u 55. minuti odlično tukao, a njegov udarac s 18 metara završio je u mreži vratara Dragovoljca. Nakon samo dvije minute, Lokomotiva ponovno dolazi u vodstvo. Korner je i ovaj put bio poguban za gostujuće igrače, a loptu u mrežu poslao je Peko.

Igrači Hrvatskog dragovoljca pokušali su po teškom terenu i snježnoj mećavi, koja se spustila nad Maksimir, stići do izjednačujućeg pogotka, ali nisu u tome uspjeli. Lokomotiva je ovom pobjedom stigla do 21. prvenstvenog boda, dok je Dragovoljac ostao prikovan za dno ljestvice.