Ante Zovko • subota, 27.11.2010.

Nastavljaju se sjajne predstave Kaiserslaurtena s hrvatskim štihom. Opet su trojica Hrvata bila u prvoj postavi, dva gola zabio je Srđan Lakić, a jedan Ivo Iličević za "petardu" protiv Schalkea. Mladen Petrić bio je jedan od četiri strijelca svoga HSV-a.

Kaiserslaurten je i u 14. kolu Bundeslige bio na hrvatski pogon. Momčad s trojicom Hrvata u prvoj postavi ostvarila je protiv Schalkea drugu pobjedu zaredom i potopila ga s 5:0. Ivan Rakitić proveo je cijelu utakmicu na klupi momčadi koja je u srijedu u Ligi prvaka nadigrala Lyon.

Kaiserslaurten je startao s Rivićem i Iličevićem na krilima koji su imali zadatak upošljavati Srđana Lakića. A dubrovački napadač zabio je već u devetoj minuti na ubacivanje Tifferta iz kuta. Ista meta, isto odstojanje i u 39. Opet Tiffert nabacuje, opet s desne strane, a obrana Schalkea ovaj je put zaboravila Amedicka.

Tiffert je u 56. minuti sjajnom dugom loptom u prostor pronašao Lakića, a ovaj rutinski zabija za 3:0. U 76. Iličević iz jedanaesterca upotpunjuje sjajno hrvatsko poslijepodne. Katastrofi Schalkea doprinio je i Moravek u 86. minuti.

HSV je nanio novi poraz Stuttgartu i dodatno ga zakovao za 18. poziciju. Mladen Petrić našao se u prvih 11 domaćina i upisao se u strijelce. Počelo je vrlo živo, prvo je za 1:0 u četvrtoj minuti zabio Trochowski, a pet minuta poslije izjednačio je Marica, koji je ubrzo dobio dva ekspresna žuta kartona.

Hamburg je iskoristio brojčanu prednost i u 29. Pitroipa zabija za novo vodstvo, a u 39. Mladen Petrić najavljuje šestu pobjedu svoje momčadi. Na početku poluvremena situaciju je opet zakomplicirao Gentner. U 58. ulazi Ruud van Nistelrooij i već za dvije minute koristi asistenciju hrvatskog reprezentativca za konačnih 4:2.

Bayern, s Danijelom Pranjićem u početnom sastavu, ostvario je šestu, 3:1 pobjedu protiv Frankfurta i probio se u europsku zonu, 11 bodova iza Borussije Dortmund. Bavarce je u vodstvo doveo Timoščuk prekrasnim pogotkom iskosa s desne strane, a s druge strane vodeći topnik lige Theofanis Gekas koristi slabo pokrivanje bavarske momčadi i poravnava na 1:1.

Momčad Louisa van Gaala dugo je lomila otpor žilavog Frankfurta, ali se otvorilo u razdoblju tri minute. U 58. Müller je okrunio odličnu igru, a u 61. Gomez potvrđuje odličnu golgetersku formu za 3:1. U 88. utakmicu je zaključio Timoščuk svojim drugim pogotkom.

Hoffenheim je dodatno udaljio Bayer od vrha odigravši 2:2. Sve se činilo idealno za Apotekare koji su već u desetoj minuti imali 0:2 pogocima Sama i Vidala. Ibišević vraća nadu domaćinu na asistenciju Salihovića, a bod u 90. minuti, iz jedanaesterca domačinu donosi Sigurdsson. Domagoj Vida cijelu je utakmicu odgledao s klupe.

Hannover je protiv Freiburga upisao treću uzastopnu pobjedu kojom se bodovno izjednačio s Bayerom. Za 3:0 pobrinuli su se Schlaudraff, Ya Konan i Hanke.