1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 27.11.2010, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500

Šehić kapitalizirao domaće isključenje

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • subota, 27.11.2010.

Kriza rezultata nogometaša Zagreba, posebno u utakmicama na vlastitom terenu nastavlja se i nakon gostovanja momčadi Istre. Pobjedu je gostima, tri minute nakon isključenja Jefthona, donio Asim Šehić...

Marin Oršulić
67'
10
Ivan Parlov
67'
25
Sven Dedić
74'
Zoran Vulić

Nakon jučerašnjeg dvoboja začelja između Lokomotive i Hrvatskog dragovoljca, u subotnjem je programu 13-plasirani Zagreb ugostio dva mjesta slabiju Istru. Značaj utakmice u najavi su istaknuli i domaći i gostujući strateg, a što zbog njega što zbog teškog terena 200-tinjak gledatelja u Kranjčevićevoj nije vidjelo mnogo.

Na samom startu dvoboja, u petoj odnosno šestoj minuti, prilike su propuštali najprije Zagreb, a zatim i gosti iz Pule. Kombinaciju Krstanovića i Abdurahimija prekinulo je zaleđe, a Jurendićev pokušaj iz slobodnog udarca nije ugrozio Škorićeva vrata. Na suprotnoj strani, u idućoj akciji, Šehić puca iz same blizine no siguran je i domaći vratar.

Prilika iz 14. minute ponovno je prilika gostujućeg sastava. Iz daljine je pucao Kovačić, no Istra je od svega dobila samo korner. U 26. minuti gredu iz daljine pogađa Linić, loptu zatim prema praznoj mreži šalje Šehić, no pomoćni je sudac već signalizirao nedozvoljenu poziciju. Drugi puta je Pjesnike greda spašavala minutu prije kraja prvog dijela, pucao je Roce.

Iako ne rezultatski, momčad Zorana Vulića u 54. minuti je upisala prednost. Treću prvenstvenu utakmicu za redom "bijeli" su zaradili crveni karton. Ovoga puta ranije je pod tuš morao kapetan Jefthon. Samo tri minute kasnije Istra je povela. Dugo se domaća obrana mučila s čišćenjem opasnosti iz svog 16-erca, lopte se dokopao Šehić i poentirao u Višićev desni kut.

Nakon ulaska svježih veznjaka Oršulića i Parlova Pjesnici su se na desetak minuta preselili na gostujući polovicu, dok je Istra nastavila prijetiti preko kontranapada. Bez obzira na prikazanu količinu trke s obje strane, rezultat postavljen u 56. minuti nije se promijenio. Štoviše, nije upisana niti jedna značajnija prilika. Vratari su u nekoliko poluprilika izlazili kao pobjednici i gostujući su nogometaši po isteku 90. minute mogli slavljenički podići ruke u zrak.

• Obrisan korisnik28.11.2010. u 17:47
    Potpuno se slažem (N.N., ronny) nije mi jasno što se dešava u tim glavama? Imam dojam da je većini njih (izuzetak Krstanović, sin Pavlović, pa i taj Jefton, lud ali hoće, pokazuje da mu nije svejedno) potpuno svejedno dobili oni ili izgubili utakmicu. Gol padne, okrenu se i odu na centar, sudac... [više na forumu]
  • ronny198728.11.2010. u 12:42
    zanimljiva teorija... a btw ovo nebi bio prvi put da igrači zagreba bojkotiraju trenera... zbog toga je najbolji treber zagreba u zadnjih 10 godina mile petković otišao... al ne kužim kaj se događa u tim glavama, pa ono prvo i prvo igraju za sebe... ili da se prodaju ili u najboljem slučaju da... [više na forumu]
    ronny1987
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 09:53
    zagreb je zbilja zanimljiva sredina. zivim u blizini pa svratim povremeno i pogledam tu tugu i jad. zanimljivo mi je da nitko u niti jednoj diskusiji nije obuhvatio ponasanje igraca. pognute glave nakon svakog primljenog pogotka i dalje od toga izgledaju kao da sto prije zele doma. masa izgubljenih... [više na forumu]
  • ronny198727.11.2010. u 20:33
    ne zaboravi da je šušak dobio otkaz "zbog loših rezultata"....