1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 27.11.2010, 16:00 h, Vinkovci, stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Hudika (Varaždin), Dević (Koprivnica)

Ante Jukić • subota, 27.11.2010.

Zahvaljujući prije svega furiozno odigranom razdoblju sredinom prvog poluvremena, kada je u samo 15 minuta okrenula rano vodstvo gostiju i stigla do 3:1, Cibalia je svladala Šibenik u susretu 17. kola HNL-a. Konačan rezultat utakmice bio je upravo taj iz prvog dijela, 3:1 za domaćine.

Tomislav Božić
55'
17
Vlatko Šimunac
64'
24
Dario Rugašević
89'
Hrvoje Spahija
31'
21
Ivan Božić.
46'
2
Daniel Georgievski
61'
Vjekoslav Lokica

Iako je bilo najava kako bi i Vinkovce u subotu mogao prekriti snijeg, to se nije dogodilo. Ipak, i bez bijelog pokrivača travnjak stadiona uz Bosut bio je težak za igru, na što je velikim dijelom utjecala kup-utakmica s Istrom odigrana tri dana ranije.

Početak, pak, današnjeg dvoboja pripao je Šibenčanima, koji su u uvodnim minutama pokazali više želje za nadigravanjem od svojih pomalo nezainteresiranih domaćina. Opasan pokušaj Jakoliša iz osme minute bio je samo najava onoga što se dogodilo praktički već u sljedećem napadu gostiju. Ubačaj Medvida, na koji, treba to reći, domaći vratar Matković nije najbolje reagirao, na drugoj je vratnici dočekao Željko Malčić, koji koristi Lučića kao mantinelu i pogađa za vodstvo Šibenika.

Nakon što su se našli u rezultatskom zaostatku, nebesko-plavi su konačno zaigrali onako kako smo to od njih u Vinkovcima i naviknuli. Nagrada za to stigla je vrlo brzo, u 16. minuti, a strijelac za izjednačenje bio je Frane Vitaić, čiji je prizeman udarac bio neuhvatljiv za Blaževića. Osim što su vidjeli dva pogotka, gledatelji su, tako, na samom početku utakmice svjedočili i vrlo zanimljivoj priči - gol za Šibenik postigao je bivši igrač Cibalije, dok je na drugoj strani uzvratio bivši igrač prvoligaša sa Šubićevca.

Nažalost po goste, primljeni pogodak očito je poremetio njihovu igru, tako da je nastavak prvog dijela ponudio dominaciju Cibalije. U 21. minuti Bartolović je pokušao udarcem s ruba šesnaesterca, potpuno nepotrebno loptu je zaustavio Bulat, i bio je to opravdano dosuđeni kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator istog bio je onaj koji ju je i izborio, Mladen Bartolović.

Ovo furiozno razdoblje svoje igre Vinkovčani su zaključili u 32. minuti, pogotkom Dine Kresingera za 3:1. Najbolji strijelac Cibalije pogodio je poslije gužve u petercu Šibenika, nakon što je Blažević odbio pokušaj glavom Parmakovića. Inače, samo nekoliko trenutaka prije trećeg pogotka domaćina, igru je zbog ozljede morao napustiti Gović, tako da možemo reći kako su u tim trenucima kola Šibenčana zaista krenula nizbrdo. S druge strane, domaćini su se potpuno opustili i razigrali, pa je Blažević do odlaska na odmor još nekoliko puta opasno živio.

Očekivano, Vinkovčani su drugo poluvrijeme započeli usredotočeni prije svega na obranu svog gola, no gosti veći posjed lopte nisu uspijevali iskoristiti za neku veću prijetnju prema Matkoviću. Točnije, nisu uspjeli sve do 61. minute, kada je solo-prodor Božića umalo rezultirao drugim golom Šibenika. Isti igrač u još je boljoj situaciji bio četiri minute kasnije, ali niti ovog puta njegov udarac nije pronašao okvir Matkovićevog gola.

Ispostavilo se na kraju kako su Božićevi pokušaji bili šibenska posljednja prava šansa za povratak u utakmicu, budući da do same završnice siromašnog drugog dijela i stopostotne prilike Georgijevskog gosti nisu uspjeli napraviti konstantni pritisak. Cibalia je, tako, upisala novu domaću pobjedu, u utakmici u kojoj nije "razbila" svog protivnika, ali je bila sposobna maksimalno materijalizirati jedino razdoblje susreta u kojem je imala potpunu dominaciju.

• Obrisan korisnik29.11.2010. u 14:14
    nit je teren bio loš, nit je bilo zima... lijepo smo ih načrčkali a onda u drugom čekali kraj naj smo bolji...
  • Ultras-VK29.11.2010. u 07:42
    ŠAMPIONI
    Ultras-VK
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 21:21
    stvarno je bio težak teren i poprilično hladno tako da mogu samo čestitati svima na trudu.igra je bila dosta loša ali piše se pobjeda.tako to rade najbolji.
  • rokinho27.11.2010. u 19:45