Bundesliga, 14. kolo, 27.11.2010, 20:30 h
Borussia Dortmund 4:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borussia (D) i dalje pobjeđuje

Josip Piršljin • subota, 27.11.2010.

U sklopu 14. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na domaćem terenu svladala imenjaka iz Mönchengladbacha s 4:1 i time došla do svoje 12. pobjede u prvenstvu i zadržala sedam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Mainza.

Dortmundska Borussia je svoj posljednji poraz ove sezone u Bundesligi upisala 22. kolovoza u prvom kolu protiv Bayer Leverkusena. Nakon toga zaredali su 12 pobjeda, a samo im je Hoffenheim uzeo dva boda. S druge strane, Borussia iz Mönchengladbacha skupila je dosad osam poraza i trenutno drže posljednju poziciju na tablici, a nemoćni su bili i protiv lidera prvenstva.

Domaća momčad je od prve minute napala gol gostiju želeći što prije doći do vodstva. Sastav Michaela Frontzecka se uglavnom koncentrirao na obranu i kontranapade. U 13. minuti Dortmund je prvi put ozbiljnije zaprijetio kada je udarac Jakuba Blaszczykowskog odsjeo pored stative. U 19. i 30. minuti domaći su imali još dvije dobre prilike, ali udarce Lucasa Barriosa i Shinjija Kagawe obranio je Christofer Heimeroth.

Nedugo nakon toga, u 33. minuti, šok za 80.000 gledatelja na Signal-Iduna-Parku priredio je veznjak Mönchengladbacha Marco Reus. Mladi Nijemac je nakon jedne kontre opalio s nekih dvadesetak metara prema golu Romana Weidenfellera, a lopta je odsjela u mreži. Igrači Jürgena Kloppa neočekivano su se našli u zaostatku, te su krenuli po izjednačenje koje im je donio Neven Subotić u zadnjoj minuti prvog poluvremena pogotkom nakon kornera.

Žuto-crni su i u nastavak utakmice krenuli agresivno i samo sedam minuta nakon poluvremena došli su do vodstva. Kagawu je sjajnom asistencijom uposlio Mario Götze, a Japanac zaobilazi Heimerotha i preokreće rezultat na 2:1. Imali su domaći nogometaši poslije toga još nekoliko dobrih prilika, a do novog pogotka došli su u 77. minuti.

Pogodak za 3:1 postigao je Kevin Großkreutz kojem je Barrios nakon odlične akcije asistirao petom. Reprezentativac Paragvaja se nakon te fantastične asistencije i sam upisao u strijelce pred kraj susreta, u 88. minuti. Antonio da Silva je poslao jednu dugačku loptu pred šesnaesterac gostiju gdje se najbolje snašao Barrios i poentirao za konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik29.11.2010. u 18:51
    Borusija je vrhunska momčad trenutno, a isto tako klub sa dobrom tradicijom. O navijačima neću puno pričati, zaslužuju povratak u vrh i LP.
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 23:17
    @jedisntvobihac slažem se s tobom,al šta se može.svi ti dečki su dosta mladi,rijetko koji je stariji od 25 i normalno da će oni htjet otić u bolje klubove.gotze rastura,a tek mu 18.svaka čast. samo me jedna stvar muči dokad će taj niz trajat jer obično se takve mlade i neiskusne momčadi raspadnu u... [više na forumu]
  • danchy27.11.2010. u 23:00
    mein BVB, ajmo momci
    danchy
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 22:51
    osvojit ce bar neke od prva 3 mjesta a nakon toga ce citavu prvu postavu prodati