Pogodak Vukojevića, Dynamo i Sparta idu dalje!

Marin Pintur • četvrtak, 02.12.2010.

Kolo prije kraja natjecanje, u skupinama E i F sve su dileme razriješene. Proljeće će u Europi dočekati Dynamo iz Kijeva, te Sparta iz Praga. Svoj obol uspjehu Ukrajinaca je dao i naš reprezentativac Vukojević...

Skupina E: Vukojević pogurnuo Dynamo u europsko proljeće!

BATE Borisov – Dynamo 1:4
(Nekhaychik 84'; Vukojević 13', Yarmolenko 43', Gusev 50', Milevskiy 68')

BATE Borisov je već ranije osigurao plasman u europsko proljeće pa je rasterećen mogao ući u dvoboj protiv kijevskog Dynama. To se i osjetilo, jer su gosti bili vrlo uvjerljivi, te s po dva pogotka u svakom poluvremenu osigurali nokaut fazu natjecanja u Europskoj ligi. Pogodak koji je otvorio vrata proljeća u Europi za Kijevljane je postigao hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević u 13. minuti. Vodstvo gostiju su povećavali Yarmolenko u 43., Gusev u 50. i Milevskiy u 68. minuti. Za BATE je uspio smanjiti Nekhaychik u 84. minuti.

Šerif – AZ Alkmaar 1:1
(Rouamba 54'; Holman 17')

Dynamo se pobrinuo da rezultat drugog susreta skupine E između Šerifa i AZ Alkmaara postane nevažan za konačni rasplet. Završilo je 1:1, poveli su gosti preko Holmana u 17. minuti, a izjednačio je Rouamba u 54. minuti.

Skupina F: Sparta osigurala prolaz

CSKA Moskva – Lausanne 5:1
(Necid 18', 82', Sekou 22', Dzagoev 71', Ignashevich 90'; Carrupt 90')

Očekivano, lider ove skupine CSKA iz Moskve je bio uvjerljiv protiv švicarskog drugoligaša Lausanne. S ovom pobjedom, Rusi su nastavili svoj pobjednički niz u skupini F, te imaju maksimalan broj bodova u prvih pet kola. Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta kada je bilo 3:0, a do kraja susreta su postignuta još tri pogotka. Kod CSKA je dvaput poentirao Necid, a gosti su počasni pogodak postigli u posljednjim sekundama dvoboja.

Palermo –Sparta 2:2
(Rigoni 23', Pinilla 59'; Kladrubsky 51', Kucka 62')

Nogometaši Sparte iz Praga su na gostovanje u Palermo došli sa želom osiguravanja barem neriješenog rezultata koji bi im osigurao plasman u daljnje natjecanje. U tome su i u uspjeli. Domaći su prvo poluvrijeme završili s prednošću koju je osigurao Rigoni u 23. minuti.

Trenutak koji je presudio u korist Sparte je stigao u 50. minuti kada je zbog skrivljenog jedanaesterca isključen branič Palerma Goian, a kazneni udarac je realizirao Kladrubsky. Ipak, Palermo je opet poveo u 59. minuti kada je iz novog jedanaesterca siguran bio Pinilla, ali Česi su uzvratili samo tri minute kasnije kada je zlata vrijedan pogodak postigao Kucka. Osim Goiana, hrvatski sudac Marijo Strahonja je isključio i jednu od najvećih nada svjetskog nogometa Javiera Pastorea.