1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 04.12.2010, 16:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Robertino Dujela (Zadar), Goran Perica (Šibenik)

Vedran Babić • subota, 04.12.2010.

Nogometaši Karlovca ostvarili su tek drugu gostujuću pobjedu sezone, ali vrlo vrijednu. Na teškom terenu u Parku mladeži oni su s minimalnih 1:0 nadvisili Split i tako si osigurali miran zimski san u gornjem domu ljestvice. Split je, pak, jesenski dio sezone zaključio sa samo jednom pobjedom u posljednjih osam utakmica.

Mate Pehar
52'
9
Joško Parać
68'
18
Josip Serdarušić
78'
Edin Husić
78'
9
Enes Novinić
84'

Igor Pamić

U najavi ovog susreta trener domaćih Ivan Katalinić priželjkivao je pobjedu i prezimljavanje na visokoj trećoj poziciji. No, njihovi suparnici nisu se složili s tim planom već su im s 1:0 nanijeli peti poraz u zadnjih osam utakmica i treći u nizu u Parku mladeži.

Nakon početnih nekoliko minuta agresije Karlovca, Split je uzvratio u desetoj minuti udarcem Vitaića koji je završio u bloku. Pet minuta kasnije Obilinović je iz daljine testirao gostujućeg vratara Lovrića, a u 20. minuti mreža Splita se zatresla, no pogodak je poništen zbog zaleđa. U idućem napadu Split je stvorio svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu. Vitaić je idealno uposlio Grizelja, no njegov udarac Lovrić je uspješno ukrotio.

Vezane vijesti

U tim trenucima "Crveni" su bili opasniji, ali nisu uspjeli to pretvoriti u pogodak. Završnica poluvremena pripala je Pamićevoj momčadi, ali samo po razini agresije i pritiska koji su uspjeli stvoriti. Šansi nije bilo i sudac Mlakar poslao je igrače u svlačionicu ne produživši ni minutu.

Drugo poluvrijeme otvorio je Grizelj nepreciznim udarcem u 51. minuti, a na drugoj strani Vuković je obranio dalekometni udarac Parackog. I onda, praktički ni iz čega, Karlovčani su poveli. Igrala se 67. minuta kada je Pilipović matirao domaćeg vratara i utišao ono malo domaćih navijača što se pojavilo u Parku mladeži.

Katalinić je na to reagirao uvođenjem napadača Paraća umjesto Predraga Šimića, što je označilo totalnu ofenzivu domaćih, no u 73. minuti Karlovac je mogao riješiti utakmicu da je Jerneić bio precizniji nakon asistencije Primorca.

Splitovci su krenuli va banque i do kraja utakmice najviše prijetili preko razigranog Obilinovića, koji je prvo bio za malo neprecizan iz slobodnog udarca, a onda je i asistirao Serdarušiću, koji je pogodio gostujući blok. Posljednju priliku za osvajanje boda Split je propustio u drugoj minuti sučeve nadoknade kada Grizelj i Golubović nisu uspjeli poslati loptu iza Lovrićevih leđa.

Nakon fantastičnog otvaranja sezone i 22 osvojena boda iz prvih deset utakmica, Katalinićevi igrači su upali u veliku krizu te su do kraja jeseni osvojili samo pet bodova, a pobijediti su uspjeli tek Hrvatski dragovoljac. S druge strane, Pamićevi igrači su ovom pobjedom stigli na šesto mjesto sa samo jednim bodom manje od Splita i s puno većim mirom će krenuti na zimski odmor.

• bbbroman04.12.2010. u 21:07
    između prvog i drugog jednaka je bodovna razlika kao između 4. i 13. bit će to rat na proljeće...
    bbbroman
  • Obrisan korisnik04.12.2010. u 19:16
    samo naprijed plavo bijeli
  • hanson04.12.2010. u 19:15
    jebeno! Ne znam zakej, al imao sam predosjećaj da bi mogli maznuti splita. sad smo napokon malo odmakli od opasne zone i došli na samo 2 boda do europe. I svaka čast pamiću za lovrića, svi su se čudili kad ga je najavio umjesto sunare a ovaj mu vratio sa tri utakmice zaredom bez primljenog gola i... [više na forumu]