1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 05.12.2010, 14:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 3.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Vukušić (Zagreb), Matić (Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 05.12.2010.

U dvije minute drugog poluvremena Hajduk je prebrisao loš dojam iz prvog dijela utakmice u Šibeniku i osigurao pobjedu i mirniju zimu. Šibenčanima je pripao prvi dio, ali u drugom poluvremenu Hajduk je bio dominantan i efikasan...

Dražen Jelić
51'
21
Ivan Božić.
53'
24
Ante Bulat
67'
Vjekoslav Lokica
11
(do 72')
18
(do 46')
Goran Vučević

Šibenik je Hajdukovcima ostao u dobrom sjećanju, prije pola godine tamo su proslavili svoj prvi trofej nakon pola desetljeća. Ovog puta atmosfera na Šubićevcu nije bila ni približna tadašnjoj iz finala kupa, a dalmatinski susjedi krenuli su u bitku za osiguravanje što bolje zimnice s kojom će čekati proljeće.

Domaćini su bolje otvorili susret, štoviše - bili su bolji tijekom čitavog prvog poluvremena, no nisu uspjeli poslati ni jednu loptu u mrežu iza Radoševića. Hajduk je u prvih 45 minuta stvorio samo jednu ozbiljnu prigodu, kad je u 17. minuti Anas Sharbini prošao u kaznenom prostoru i savladao Blaževića, no Bačelić-Grgić je odbio loptu s gol-linije.

Jonjić tri od tri

Vezane vijesti

Zbog kartona standardnog stopera/desnog braniča Marija Maloče, Vučević je u srce obrane uz Vejića postavio 19-godišnjeg Mateja Jonjića, a Juricu Buljata poslao desno. Jonjiću je ovo bio prvi prvenstveni nastup ove sezone, a treći ukupno ove jeseni. Zanimljivo - prva dva imao je u Europskoj ligi (Unirea) i kupu (Rudar 47), pa je prvenstvenim nastupom zaokružio po jedan nastup u svakom od tri natjecanja u kojima je Hajduk ove jeseni sudjelovao.

Sve ostalo pripalo je domaćinima, a u centru pažnje bio je njihov najbolji igrač Mehmed Alispahić. U 18. minuti imao je dobru poziciju za opasan udarac s desetak metara, no slabo je zahvatio loptu, a u 33. minuti oštrim udarcem s 18 metara poslao je loptu pored gola.

Odličnu prigodu imao je Tokić pucajući s desetak metara nakon kornera, no Radošević je dobro reagirao, da bi ubrzo nakon toga Jurčević pucao s prilične udaljenosti, a lopta koja se odbila od Jonjićevih leđa gotovo prevarila Hajdukovog vratara.

Činilo se da će se i u drugi dio ući s istim odnosom snaga jer je Alispahić zaprijetio prije nego je istekla prva minuta nastavka. No, uslijedio je iznenadan Hajdukov "blitzkrieg".

Dvojica novaka u Hajdukovoj momčadi, Dinko Trebotić i Marin Tomasov u 47. minuti kreirali su iznenadno vodstvo Hajduka. Trebotić je poslao preciznu dugu loptu, Tomasov je prihvatio, ušao u kazneni prostor i savladao Blaževića za gostujuće vodstvo.

Dok su Šibenčani još razmišljali tko je pogriješio kod Hajdukovog vodstva, Splićani su udvostručili prednost. Samo dvije minute kasnije Tomasov je izveo korner, loptu je u srcu kaznenog prostora dočekao kapetan Srđan Andrić i glavom zakucao pod gredu za velikih 0:2.

Šibenčani su se potpuno izgubili nakon dva primljena pogotka, kontrolu igre u potpunosti su preuzeli Splićani, a Ante Vukušić u dva je navrata u 58. i 68. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika i zapečatiti svoje ime na vrhu ljestvice strijelaca do proljeća. No, vratar Blažević dobio je oba dvoboja s mladim Hajdukovim reprezentativcem.

Što nije uspjelo Vukušiću, uspjelo je Senijadu Ibričiću. Nakon jedne brze kontre u 87. minuti pogodio je Ibro sa 16 metara domaću mrežu i zaokružio rezultat na 0:3. Možda je to bio i posljednji pogodak Ibričića u dresu Hajduka, jer u Bruxellesu neće igrati zbog žutih kartona, a sve su glasnije informacije da bi ponajbolji igrač Hajduka ove zime mogao otići u inozemstvo.

Šibenik je uspio barem uljepšati težak poraz, Alispahić je u 90. minuti realizirao kazneni udarac koji je skrivio Vejić igrajući rukom u svom kaznenom prostoru.

Hajduk je tako još jednom pobjednički prošao Šubićevcem i osigurao si barem malo mirniju zim(nic)u u iščekivanju proljetnog nastavka prvenstvene utrke s Dinamom. Šibenčanima na proljeće predstoji nastavak borbe za opstanak.

• Cantera06.12.2010. u 00:56
    Polusezona gotova, još Anderlecht pa da vidimo hoće li se raspetljati pitanje trenera.
    Cantera
  • ivanm05.12.2010. u 19:09
    kak malo komentara hajdukovih navijača...svi komentiraju dinamovu tekmu ;*
    ivanm
  • makijana5005.12.2010. u 18:27
    najgori je ovaj jozinović. tko je njega ubacio u prvu ekipu????? pa gledam ga, momak nema ništa nogometno osim kopački i dresa kojeg nije dostojan
    makijana50
  • Obrisan korisnik05.12.2010. u 17:29
    hajduk treba nes na pravit sa obranom jer onaj buljat i maloca su katasrofa,bulju obranu ima karlovac nek hajduk
  • Obrisan korisnik05.12.2010. u 16:59