Hrvatski kup, četvrtfinale, 09.12.2010, 14:30 h
Osijek 1:3(1:1) Dinamo
Dinamo

Modri potvrdili polufinale

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • četvrtak, 09.12.2010.

Pred oko 300-tinjak promrzlih gledatelja u Gradskom vrtu, Dinamo je pobjedom nad Osijekom od 1:3 potvrdio prolaz u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Osječani su bolje ušli u susret i poveli pogotkom Špehara, no gosti su pogocima Beqiraja i Bišćana ugasili nadanja Osječana...

Prva ozbiljnija situacija zbila se u 9. minuti i to pred vratima gostiju kada je Miličević ušao iskosa u šesnaesterac i pokušao ubaciti, no gosti su uspjeli očistiti. U nastavku akcije lopta je ponovno došla do Miličevića, ali je akciju prekinuo pomoćni sudac zbog zaleđa.

Gosti su prvi puta zaprijetili četiri minute kasnije kada je Sammir izvrsno uposlio Badelja koji slabo puca. Domaćini su se bolje snašli na izuzetno teškom terenu, a to su iskoristili u 17. minuti. Vidaković je uputio udarac sa šesnaest metara, lopta se odbila do Jugovića koji gura do Špehara, a ovaj tuče i vara slabo postavljenog Kelavu.

Vezane vijesti

Domaćini su u 20. minuti mogli potpuno neutralizirati prednost gostiju - Miličević je izvrsno tukao s desne strane, a Kelava vrhovima prstiju skrenuo ravno na nogu Barišića koji ne pogađa s pet metara. Kazna je uslijedila u 28. minuti - Beqiraj je krenuo gotovo s centra, prvo je "slomio" Pelaića, zatim Čaušića, a u konačnici i vratara Karduma za 1:1 i ogromnu ukupnu prednost zagrebačke momčadi.

Nakon izjednačujućeg pogotka, igra se potpuno primirila i nije bilo većih opasnosti za vratare. Bilo je to ujedno sve u prvom dijelu u kojem su domaćini dobro krenuli i bili opasniji, no skupo ih je koštala velika pogreška obrambenih igrača.

U nastavku susreta pojačao je snijeg koji je ostajao na terenu pa su u pauzi izvučene crvene crte i prešlo se na crvenu loptu. Sve do 57. minute nije bilo većih uzbuđenja, a tada u šesnaestercu pada Calello nakon duela s Jugovićem, a sudac Vučkov iz Rijeke svira jedanaesterac što je ražestilo igrače i trenera Osijeka, ali i gotovo sve na tribinama. Bila je to, u najmanju ruku, diskutabilna odluka Vučkova.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je kapetan Dinama Igor Bišćan pogodivši sam lijevi kut Kardumovog gola. Nakon toga igra Osječana se potpuno raspala, a to je kaznio Beqiraj u 73. minuti svojim drugim, a Dinamovim trećim pogotkom iz novog solo-prodora koji je bio vrlo nalik onom kod izjednačujućeg pogotka.

Do kraja susreta igralo se uglavnom između dva šesnaesterca i nije bilo opasnijih akcija. Dinamo je rutinski odradio uzvrat iako na početku nije djelovalo tako. Ključan detalj susreta svakako je izjednačujući pogodak Beqiraja koji je u konačnici prelomio utakmicu. Osječani su tako porazom zaključili ovu tešku i vrlo razočaravajuću jesen, dok Modrima preostaje odigrati najvažniji susret sezone protiv grčkog PAOK-a.

• Obrisan korisnik10.12.2010. u 20:01
    potpuno se slažem. večina ljudi koji gledaju tekmu dinama, a protiv njega više gledaju na suca nego na igrače. a to je tužno
  • Yurraz10.12.2010. u 00:18
    Ja mogu razumijeti frustracije ekipe koja ne navija za Dinamo. Iskreno, bio sam na tekmi protiv Varteksa, ovo danas nisam vidio, ali ako je za vjerovat ekipi - niti jedan penal nije postojao. Ne mislim da Mamic urgira, Dinamo (isto kao i Hajduk da se razumijemo) ima drugaciji ugled kod sudaca i to... [više na forumu]
    Yurraz
  • Obrisan korisnik09.12.2010. u 23:54
    Moram ti iskreno priznat da taj aut nisam vidio, ali pogledat ću snimku na TVu i ako je onda ću to priznat. Vi i ne shvaćate frustracije ljudi koji dođu gledat nogomet, a vide sudačko natezanje za Dinamo u već rješenoj tekmi. To samo shvatite kad igrate u UEFA ligi, sjetite se Herenvena i drugih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.12.2010. u 23:43
    Vjerujem da je to tako posloženo u tvojoj glavi...kao što sam rekao, sretno vam bilo. Dinamo je hrvatski klub, pa ako si ti Hrvat i navijaš protiv kluba iz svoje zemlje...misliš da je to prirodno? Samo daj, bar će se netko od nas dvojice veseliti. Nisi mi rekao za onaj aut? Ipak si bio na utakmici... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.12.2010. u 23:33
    Je, slažem se, crveni je bio, bez ikakve dvojbe.Ali penali protiv Osijeka i Varaždina u zadnje dvije tekme, i to protiv Osijeka u tekmi koja je već riješena, pa jel vam treba takvo srozavanje ugleda i podrške? A ukoliko navijam protiv Dinama sam i protiv naroda? To je valjda neka nova definicija... [više na forumu]