Zimski sportovi

Prolog Hellneru i Kowalczyk

Maja Giljanović • nedjelja, 31.01.2010.

Prolog Tour de Skija u Oberhofu u duljini od 2,8 i 3,8 kilometara osvojili su Justyna Kowalczyk i Marcus Hellner, Poljakinja je slavila sekundu i pol ispred Charlotte Kalle, a Šveđanin dvije sekunde ispred Alekseja Petuhova.

Peto izdanje Tour de Skija - cross-country inačice najveće biciklističke utrke svijeta Tour de Francea - startalo je prologom u Oberhofu.

...

2,8 kilometara i 3,8 dugu etapu slobodnim stilom osvojili su Justyna Kowalczyk i Marcus Hellner. Kowalczyk je pomoglo i odsustvo četverostruke olimpijske pobjednice Marit Björgen koja u Norveškoj trenira za skorašnje Svjetsko prvenstvo u Oslu, a slavila je sekundu i pol ispred Charlotte Kalle na drugom i 4,8 sekundi ispred Astrid Uhrenholdt Jacobsen na trećem mjestu.

BLIC-IZJAVE

"Trening na kapaljku i tona hrane pokazala se dobitnom kombinacijom za Božić", našalio se Hellner, a Kowalczyk je najvećim konkurenticama proglasila Kallu, Jacobsen i danas osmoplasiranu Petru Majdič.

Trenutno drugoplasirana u poretku Svjetskog kupa (iza Björgen) i braniteljica prošlogodišnjeg naslova pobjednice Tour de Skija Kowalczyk u 10 km dugački pursuit klasičnim stilom zahvaljujući bonus-sekundama ulazi s 6,5 sekundi prednosti ispred Kalle i s 14,8 ispred Jacobsen.

Četvrtoplasirani u ukupnom poretku Svjetskog kupa Hellner je svoju pobjedu isposlovao nakon što je poslije 1,4 km zauzimao tek treće mjesto, a na koncu je slavio dvije sekunde ispred Alekseja Petuhova na drugom i 2,9 sekundi ispred Pettera Northuga na trećem mjestu i u 15 km dugački pursuit kreće sa sedam i 12,9 sekundi prednosti ispred najbližih pratitelja.