Nula na San Paolu, uvjerljivi Bayer

Marin Pintur • četvrtak, 17.02.2011.

Veliki posao u osiguravanju plasmana među 16 najboljih u ovogodišnjem izdanju Europske lige su odradili nogometaši Twentea, Ajaxa i Bayera. Zahvaljujući uvjerljivim pobjedama na gostovanjima, uzvrat bi trebao biti formalnost. Zato će zasigurno uzbudljivo biti u Villarrealu gdje će gostovati Napoli nakon 0:0 iz prve utakmice...

Rubin – Twente 0:2
(de Jong 77', Wisgerhof 88')

U susretu dviju momčadi koji su nakon zauzimanja trećih mjesta u svojim skupinama Lige prvaka natjecanje nastavili u Europskoj ligi, uspješniji su bili gosti iz Nizozemske. Dvoboj je odigran po hladnom vremenu u Moskvi (u Kazanu nije bilo moguće igrati zbog stanja terena), a zanimljivo, bolje su se snašli igrači Twentea. Utakmica nije obilovala prigodama, ali za razliku od domaćih nogometaša, Nizozemci su svoje i iskoristili. Nakon ubacivanja iz kuta precizan je glavom u 77. minuti bio de Jong. Pred malobrojnim gledateljima drugi pogodak za Twente je opet nakon ubacivanja iz kuta postigao kapetan Wisgerhof

Metalist - Bayer 0:4
(Derdiyok 22', Castro 72', Sam 90', 90'+3)

Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za svoj Bayer koji je demoirao ukrajinskog predstavnika Metalista. Prvo je poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri, gosti su došli u vodstvo preko Derdiyoka u 22. minuti, dok je Metalist iz jedne izgledne situacije pogodio gredu. Povećanje vodstva je stiglo u 72. minuti nakon odlično izvedenog kontra napada kojeg je završio Castro. Posljednji trenuci susreta su pripali Sidneyu Samu koji je s dva zgoditka osigurao svojim suigračima i sebi lagodan uzvrat u Leverkusenu.

Napoli – Villarreal 0:0

Iako je susret dviju odličnih momčadi bio dosta dinamičan, na kraju je završilo bez pogodaka. Bila je vidljiva prvenstvena želja i jednih i drugih da se prvi dvoboj završi bez primljenog zgoditka. Napoli se u prvom dijelu dosta mučio s organizacijom igre, dok su gosti bolje kombinirali i bili opasniji. U drugi dio su domaćini bolje krenuli, međutim stvorili su samo jednu veliku prigodu, onu Lavezzia u 73. minuti. Žuta podmornica je svoju priliku za pobjedu propustila u 89. minuti kada je De Sanctis obranio udarac Borje Valera. Vrijedi još spomenuti da je zbog drugog žutog kartona u sudačkoj nadoknadi isključen branič Napolija Aronica.

Anderlecht – Ajax 0:3
(Alderweireld 32', Eriksen 59', El Hamdaoui 67')

Ajax je protutnjao kroz Bruxelles pokazavši da je puno bolja momčad od Anderlechta. Obje su ekipe napadački krenule u dvoboj što je rezultiralo s nekoliko prilika za pogodak u otvaranju susreta. Na pogodak se čekalo 32 minute. Tada je nakon ubacivanja iz kuta najviši i precizan bio upravo belgijski branič Alderweireld, te doveo Ajax u vodstvo. Idealnu priliku za poravnanje rezultata domaći su imali u 55. minuti. Boussoufa je izborio kazneni udarac za Anderlecht, međutim Poljak Wasilewski je pucao katstrofalno preko vratiju. Na kaznu se nije dugo čekalo. Već u 59. minuti veznjak Eriksen je povećao prednost Nizozemaca. Konačan rezultat je postavio El Hamdaoui u 67. minuti.

• Obrisan korisnik18.02.2011. u 09:20
    U pravu si, nije igrao za Bayer. Provjereno na wikipediji :) ask google je zakon :))
  • Obrisan korisnik18.02.2011. u 09:11
    Walter Mazzari je brat blizanac Mani Gotovac!
  • Obrisan korisnik17.02.2011. u 23:32
    Ne znam kad je to Efenberg igra u Leverkusenu, u biti siguran sam da nije nikad... Vjerovatno misliš na vremena kad su igrali finale lige prvaka protiv Reala!
  • Obrisan korisnik17.02.2011. u 23:22
    nadam se da bu Bayer nastavil s takvim rezultatima..kad se samo sjetim onih vremena kad je Efenberg igral i ostali,prije kojih 8-9godina.Bayer je onda bil mašina