Sedmica Hrvata, Repeši poraz

Tea Lokas • subota, 19.02.2011.

14. momčad prvenstva Cimberio Varese iznenadila je Repešin Benetton i na domaćem terenu upisala osmu pobjedu u talijanskoj košarkaškoj ligi...

74:68 konačan je rezultat dvoboja između klubova koji u svom sastavu imaju nekoliko Hrvata. Cimberio iz Varesea je sa 14. mjesta iznenadio Benetton, a u susretu je svoj debitantski nastup za domaćine imao Rok Stipčević.

Momčad Trevisa pod vodstvom Jasmina Repeše imala je velike ambicije uoči putovanja u Varese, no snovi hrvatskog stratega počeli su se rušiti nakon prvog poluvremena iz kojeg je Benetton izišao u zaostatku četiri poena (39:35).

Prednost je do kraja trećeg dijela povećana na +10 (64:54), a u posljednjih nekoliko minuta Benetton se približio, no ipak nedovoljno da preteknu momčad predvođenu Slayem koji je prvo ime susreta s 25 postignutih poena.

Stipčević je za pobjednike upisao sedam poena, a isto toliko imao je i Bennettonov Hrvoje Perić za poraženu momčad.