Europska liga, završnica, 1/16 finala, 22.02.2011, 18:00 h
CSKA Moskva 1:1 PAOK
PAOK

CSKA prvi među 16

Lovro Štrbinić • utorak, 22.02.2011.

Iako su iz Soluna donijeli pozitivan rezultat i bili označeni kao favoriti današnjeg dvoboja u Moskvi nogometaši ruskog CSKA su umalo prosuli svoju prednost. Ipak, na kraju su izvukli remi i mogu se početi spremati za osminu finala.

Prva uzvratna utakmica šesnaestine finala Europske lige bila je na rasporedu već danas. U hladnu Moskvu otputovali su nogometaši PAOK-a, suočeni s minimalnim zaostatkom (0:1) nakon prve utakmice odigrane na njihovom stadionu.

U prvom poluvremenu domaćini su imali blagu terensku inicijativu, ali nisu došli do pogotka koji bi vjerojatno obeshrabrio grčki klub. Štoviše, najbliži pogotku bili su upravo gosti, točnije Zlatan Muslimović u 36. minuti kad je pogodio stativu. Bio je to jedan od nekoliko pokušaja igrača PAOK-a, a za razliku od ostalih koji su promašili okvir, ovaj je na trenutak uznemirio rusku struku i gledatelje koji su popunili tek manji dio velebnog stadiona Lužnjiki.

Naravno, imali su i nogometaši CSKA svojih prilika, a najaktivniji su bili Love i Mamaev. Napadi Moskovljana pojačali su se u nastavku, ali do pogotka i dalje nisu uspijevali doći. Umjesto toga mreža se zatresla na drugoj strani.

Za ovaj pogodak važan je događaj iz 66. minute kad je zbog ozljede igru morao napustiti prvi vratar CSKA Igor Akinfejev, a umjesto njega je ušao Čepčugov. Već u prvoj svojoj akciji on je postao sukrivac za pogodak Grka. Neoprezno se poigravao s Vasilijem Berezuckijim, a potom je u njegov pokušaj ispucavanja ušao Zlatan Muslimović i uz malo sreće poslao loptu u mrežu za 0:1. Igrala se tad 68. minuta susreta.

Vodstvo gostiju trajalo je 12 minuta, a tada je sudac Laurent Duhamel dosudio kazneni udarac za CSKA. Loptu je na bijelu točku namjestio Vagner Love, ali je njegov udarac uz pomoć stative uspio zaustaviti naš Dario Krešić, inače čuvar gostujućih vrata svih 90 minuta. Međutim, na odbijenu loptu natrčao je Sergej Ignjaševič i iz blizine je zakucao u mrežu za 1:1.

Do kraja dvoboja PAOK je pokušavao doći do pogotka koji bi taj grčki klub odveo dalje, dok su domaćini sad zaigrali malo rasterećenije. Pogodaka više nije bilo i nakon šest minuta sudačke nadoknade igrači ruskog predstavnika su mogli početi slaviti prolazak u osminu finala Europske lige. Podsjetimo, u idućem krugu idu na boljeg u ogledima između Seville i Porta.