Josip Piršljin • četvrtak, 24.02.2011.

Nogometaši Rangersa, Zenita i Spartaka osigurali su nastup u osmini finala Europske lige. Zenit je na svom terenu bio bolji od Young Boysa, dok je u drugom rusko-švicarskom dvoboju Spartaku i remi protiv Basela bio dovoljan za prolaz. Navijači Sportinga već su slavili pobjedu protiv Rangersa, ali Škoti pogotkom u sudačkoj nadoknadi prolaze dalje.

Sporting - Rangers 2:2
(Mendes 42', Djalo 83'/Diouf 20', Edu 92')

Vrlo neizvjesnu i zanimljivu utakmicu odigrali su Sporting i Rangers. Škoti su poveli, no kao i u prvoj utakmici na Ibroxu nisu uspjeli zadržati to svoje vodstvo. Domaća momčad je izjednačila, a sedam minuta prije kraja i povela, ali gosti iz Glasgowa u sudačkoj nadoknadi dolaze do pogotka i prolaska.

Škotski prvaci do vodstva su došli u 20. minuti. Steven Davis je ubacio loptu u šesnaesterac domaćih, a na nju je odlično reagirao Senegalac El-Hadji Diouf. Rangers je tu prednost čuvao do 42. minute, a tada portugalska momčad izjednačuje preko Pedra Mendesa koji upućuje neobranjiv udarac prema vratima Allana McGregora. U 83. minuti Yannick Djalo postiže pogodak za 2:1 čime je Sporting bio nadomak prolaza, no u 92. minuti Maurice Edu donosi veliko slavlje Škotima.

Highlights - MyVideo

Zenit - Young Boys 3:1
(Lazović 41', Semak 52', Širokov 76'/El Jemal 21')

Nogometaši ruskog Zenita plasirali su se u osminu finala Europske lige preko Young Boysa iz Berna. Nakon što su prvu utakmicu u Švicarskoj izgubili s 2:1, pobjednici Kupa UEFA iz 2008. godine slavili su na svom terenu s 3:1 i time izborili nastavak natjecanja u kojem će se susresti s pobjednikom dvoboja Twente - Rubin Kazan.

Zenit je u prvom susretu u Bernu poveo s 1:0, no tada je uslijedio preokret Young Boysa. Ovog puta igrači Vladimira Petkovića su bili ti koji su prvi došli do prednosti, ali Zenit je do kraja uspio postići tri pogotka. Šok za domaćine u 21. minuti priredio je Ammar El Jemal zabivši za goste poslije kornera Marija Raimondija.

Zenitu su u tom trenutku bila potrebna tri gola za prolaz, a prvi je pred kraj prvog poluvremena postigao srpski reprezentativac Danko Lazović. Rusi su u nastavak utakmice krenuli još odlučnije, te su nakon samo sedam minuta izjednačili ukupan rezultat snažnim udarcem Sergeja Semaka. U 77. minuti Roman Širokov postavio je konačnih 3:1, te je momčad Luciana Spallettija osigurala prolaz.

Spartak Moskva - Basel 1:1
(McGeady 90'/Chipperfield 15')

Basel je na uzvratnu utakmicu u Moskvu otputovao s negativnim rezultatom iz prvog susreta. Švicarci su na svom terenu sjajno krenuli povevši s 2:0 već u prvom poluvremenu, no u nastavku dvoboja Spartak je s tri zgoditka osigurao odličan rezultat uoči uzvrata na stadionu Lužniki. Basel je i večeras poveo i sve do samog kraja utakmice bio u prilici za prolaz, ali u osminu finala ipak idu Rusi.

Gostujući igrači bolje su otvorili utakmicu i dosta rano došli do vodećeg pogotka. Igrala se 15. minuta kada je Scott Chipperfield zatresao mrežu Andreja Dikana i time učinio ovaj dvoboj znatno interesantnijim. Baselu je trebao još jedan pogodak da bi prošao dalje, ali Aiden McGeady uništio im je sve nade golom u posljednjoj minuti.

• Obrisan korisnik24.02.2011. u 23:20
    Ne volim Rangerse uvijek prođu na guz a nogomet za k....
  • Jukka24.02.2011. u 23:01
    lipo su me sjebali na kladionici
    Jukka
  • Dinaminjo24.02.2011. u 22:27
    Koji raspad obrane Spotringa u tom napadu.. 4 lika su mogla zabiti i to zadnjicom da su htjeli.. Mislim da to nisam u žvotu vidio (na ovoj razini profesionalnog nogometa)!!