Pobjede Benfice i Villarreala

Marin Pintur • četvrtak, 24.02.2011.

Villarreal, Benfica, Twente i PSG su osigurali plasman u osminu finala Europske lige. Twenteu i PSG-u je za to bio dovoljan i remi u uzvratnim utakmicama, dok su Benfica i Villarreal ostvarili pobjede...

Villarreal - Napoli 2:1
(Nilmar 43', Rossi 45' ; Hamšik 17')

U odličnoj utakmici Villarreal je uspio osigurati plasman među 16 najboljih u ovosezonskom izdanju Europske lige. Stvari su loše krenule za Žutu podmornicu jer su gosti poveli u 17. minuti preko Slovaka Hamšika. Ipak, veliki preokret Španjolaca je stigao u posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena. Prvo je u 43. minuti preciznim udarcem nakon dodavanja Borje Valera poentirao Nilmar, da bi u sudačkoj nadoknadi Talijanima zapaprio njihov sunarodnjak Giuseppe Rossi. Napoli je pritiskao većinu drugog dijela, dok su domaći uglavnom prijetili iz kontri. Malo sreće je nedostajalo Cavaniju da izjednači u 87. minuti, ali se lopta od vratnice odbila u polje.

Stuttgart – Benfica 0:2
(Salvio 31', Cardozo 78')

Nakon teško izborene pobjede u lisabonskom susretu, nogometaši Benfice su opet slavili protiv Stuttgarta te ukupnim rezultatom 4:1 osigurali plasman u osminu finala Europske lige. Portugalci su dokazali da su bolja momčad od Stuttgarta koji nastavlja s očajnim partijama ove sezone. Pogodak za vodstvo gostiju je stigao u 31. minuti. Tada je Salvio udarcem iz daljine svladao vratara Zieglera. Sve dvojbe oko prolaza dalje je riješio Oscar Cardozo odlično izvedenim slobodnim udarcem u 78. minuti. U osmini finala Portugalce čeka PSG.

Twente – Rubin 2:2
(Janssen 45', Douglas 47' ; Ansaldi 22', Noboa 24')

Teže nego se to očekivalo, nogometaši Twentea su se plasirali u daljnje natjecanje Europske lige. Nizozemci su iz prvog dvoboja donijeli velika dva pogotka prednosti, međutim gosti su taj zaostatak uspjeli anulirati već nakon prve četvrtine susreta. U razdoblju od samo dvije minute, Rusi se preko Ansaldija u 22., te Noboe u 24. minuti izjednačili ukupni rezultat. Međutim, na isti način kao i Rubin, domaći su preokrenuli rezultat. U posljednjoj minuti prvog dijela je poentirao Janssen, a u otvaranju drugog poluvremena je zabio Douglas. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a sljedeći protivnik Twentea je Zenit.

PSG – BATE 0:0

Francuski predstavnik PSG je izbacio svojeg protivnika BATE Borisova bez da su ih uspjeli pobijediti. Presudan je bio pogodak u gostima, točnije dva koje su Parižani postigli u Bjelorusiji. Iako su domaći kontrolirali dvoboj te imali više udaraca na gol, nije došlo do rezultaskih promjena. Za prolaz u četvrtfinale Europske lige PSG će morati nadvisiti Benficu.