Kalinić zabio u teškom porazu Blackburna

Marin Vuković • subota, 26.02.2011.

Blackburn je na gostovanju na Villa Parku pretrpio težak poraz, a utješni pogodak za Roverse djelo je našeg reprezentativca Nikole Kalinića. Manchester United je očekivano slavio protiv Wigana, napunivši mu mrežu s četiri pogotka, a jednako toliko primio je i Blackpool u teškom porazu od Wolverhamptona.

Pogodak Nikole Kalinića nije mogao promijeniti činjenicu da je Blackburn odigrao lošu utakmicu na Villa Parku i na kraju zasluženo izgubio s visokih 4:1. Naš je reprezentativac ušao u igru u 66. minuti, zamijenivši Roquea Santa Cruza, a 15 minuta kasnije postigao jedini i utješni pogodak Roversa.

Čitavo prvo poluvrijeme mreže su mirovale, a onda je u četvrtoj minuti nastavka Ashley Young iz jedanasterca donio prednost Aston Villi. U 62. minuti Grant Hanley je skrenuo ubačaj Marca Albrightona u vlastitu mrežu, a dvije minute kasnije Stewart Downing povisio na 3:0.

Bio je to kraj svake nade za goste, koji su preko Kalinića smanjili na 3:1, ali je već u sljedećem napadu Young svojim drugim pogotkom na utakmici zaključio dvoboj. Da stvar bude gora po goste, Ryan Nelsen je u samoj završnici zaradio i drugi žuti karton te morao napustiti travnjak.

Wigan nikada u povijesti engleskog prvenstva nije uzeo niti bod Manchester Unitedu, a premda je tijekom većeg dijela današnjeg susreta bio blizu takvom ishodu, na kraju je razbijen i poražen s visokih 4:0.

United može zahvaliti Edwinu van der Saru što Wigan nije prvi došao do vodstva, Nizozemac je sjajnom obranom sačuvao svoja vrata, a već u sljedećem napadu u 17. minuti na lijevoj strani pobjegao je Nani i ubacio za Javiera Hernandeza koji na prvoj vratnici pogađa za 1:0.

Mogao je Wigan odmah potom izjednačiti preko Watsona, no opet se ispriječio danas nesavladivi Van der Sar. Wigan je do kraja prvoga dijela bio ravnopravan protivnik, no na odmor se ipak otišlo minimalnom prednošću vodeće momčadi prvenstva.

I drugi dio bolje je otvorio domaćin, no u takvoj otvorenoj igri United je često prijetio iz kontranapada. Iz jednog takvog Wayne Rooney je u 74. minuti sjajno uposlio Chicharita, a ovaj drugim pogotkom na utakmici riješio pitanje pobjednika.

United se do kraja poigravao s domaćinom, pa je šest minuta prije kraja Rooney na asistenciju Berbatova povisio na 3:0, a konačan rezultat svojim je prvim pogotkom u Premiershipu postavio Fabio da Silva u 87. minuti.

Jednako težak poraz doživio je Blackpool na gostovanju u Wolverhamptonu. Vukovi su već u drugoj minuti golom Matthewa Jarvisa nagovijestili kako ih danas ne zanima ništa osim tri boda, a kada je u 43. minuti zbog naguravanja isključen DJ Campbell, bilo je jasno kako je pred Mandarinama teško poslijepodne.

U drugom dijelu primili su još tri pogotka, Jamie O'Hara je pogodio u 54. minuti, a s dva gola u zadnjih 12 minuta sudbinu gostiju zapečatio je Ebanks-Blake.

Iako je pokazao da je u sjajnoj formi, Ivan Klasnić nije dobio priliku na gostovanju u Newcastleu. Owen Coyle se odlučio za Daniela Sturridgea i ipak pogodio, jer upravo je Sturridge spasio bod nogometašima Boltona.

U 38. minuti postigao je svoj četvrti pogodak u četiri utakmice i Boltonu izborio 1:1, nakon što je Newcastle golom Kevina Nolana u 13. minuti došao do vodstva.

Svrakama se na zagrijavanju uoči utakmice ozlijedio Joey Barton, a njegova zamjena Ryan Taylor u 54. minuti zaradio crveni karton. Bez obzira na brojčanu nadmoć, Bolton nije uspio doći do čitavog plijena.

Everton je pak na Goodison Parku zadržao opipljivu prednost ispred zone ispadanja, s dva pogotka Jermainea Beckforda svladali su Sunderland s 2:0. Bivši napadač Leedsa pogađao je u osmoj i 39. minuti, a gostima je ovo četvrti poraz u nizu.

• Obrisan korisnik26.02.2011. u 23:07
    Kalinić se čini priviknuo na engleski nogomet - svako malo daje gol ili asistira... super, bravo!
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 21:57
    Odličan gol, šteta šta je Blackburn odigra groznu utakmicu, pa je nekako Kalin gol ostavljen sa strane.
  • Krunchie726.02.2011. u 19:09
    ...
    Krunchie7
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 18:47
    Daniel Sturridge 4 tekme-4gola.Zadnji dan prijelaznog roka dodje iz Chelsea zbog dolaska Torresa na posudbu u Bolton.Nema Klasnic srece.