1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2011, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka)

Mario Glasnović • subota, 26.02.2011.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca napravili su iznenađenje na otvaranju proljetnog dijela sezone. U gostima su svladali momčad Istre te upisali svoju drugu pobjedu u prvenstvu.

Goran Međumurac
61'
8
Darko Čordaš
62'
14
Filip Jazvić
80'
Davor Mladina

Otvaranje drugog dijela sezone po dobrome će pamtiti momčad Hrvatskog dragovoljca. U dvoboju začelja slavila je posljednja momčad na ljestvici rezultatom 1:0.

Nakon desetak minuta početnog ispitivanja snaga, obrana domaće momčadi napravila je veliku pogrešku koju je odlično iskoristio branič Dragovoljca, Mislav Leko. 23-godišnji branič je u 11. minuti precizno pogodio za 1:0.

Istra nije najbolje ušla u utakmicu, a primljeni pogodak unio je dodatni nemir u momčad Zorana Vulića. U 25. minuti još jedan težak udarac primila je domaća momčad, ozlijedio se iskusni veznjak Siniša Linić, a zamijenio ga je Kristijan Batelić. Hrvatski dragovoljac dominirao je u prvome dijelu i imao je nekoliko prilika. U 27. minuti dobrim udarcem zaprijetio je Grgić, no lopta je prošla pokraj vratnice.

U 38. minuti domaći igrač Franjo Tepurić dobio je izravan crveni karton nakon prekršaja na sredini terena. Istra je imala dobru priliku u samom finišu prvog poluvremena, ali je neprecizan bio Goran Roce.

U drugome dijelu nije bilo većih prilika, tek je u 71. minuti zaprijetio Istrin veznjak Alimi koji je šutirao iz slobodnog udarca. Na drugoj strani je zaprijetio Rašić, ali nije bio dovoljno precizan. U 90. minuti strijelac jedinog pogotka, Mislav Leko, dobio je drugi žuti karton te je morao napustiti teren.

Do kraja susreta mreže se nisu tresle, a gostujuća momčad zasluženo je odnijela sva tri boda. Istra 1961 nije uspjela slaviti na novome stadionu pred oko 3.000 gledatelja.