1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2011, 20:10 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1000

Nikola Vlahović • subota, 26.02.2011.

U 19. kolu Prve HNL Dinamo je gostovao kod neugodnog Karlovca. U razigranom i dinamičnom prvom poluvremenu gosti iz Zagreba došli su do prednosti te se rezultat nije mijenjao do kraja. U drugom poluvremenu gledali smo ipak slabiji nogomet, međutim, Dinamo je bez problema zadržao rezultat 1:0 do kraja utakmice...

Viktor Špišić
66'
8
Matija Štefančić
84'

Vahid Halilhodžić

Karlovac je u prvom kolu proljetnog dijela domaćeg prvenstva dobio najtežeg protivnika. Naime, na stadionu pokraj Korane gostovao je Dinamo. Momčad Igora Pamića sasvim je dobro krenula u utakmicu te je u prvih pet minuta pritisnula goste iz Zagreba. U tom je periodu Karlovac imao i svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu. Edin Husić lukavo je pucao iz kosa s vrha šesnaesterca, a njegov udarac zaustavila je greda gostujućeg gola.

Nakon toga Dinamo je zavladao terenom i ubrzo je došao do vodstva. Mladi Šitum je odlično utrčao u kazneni prostor i prihvatio asistenciju svojih suigrača te je loptu poslao iza leđa Lovrića. Šitum je tako pogotkom debitirao za prvu momčad Dinama. Osim njega, u dobrom svjetlu se predstavio još jedan debitant - Josip Brezovec. Bivši igrač Varaždina puno je trčao i trudio se te je pokazao da će zaista biti pojačanje za Modru momčad.

Nakon primljenog gola Karlovac je pokušavao kontrama i polukontrama iznenaditi obranu Dinama, međutim, od toga nije bilo previše koristi za Pamićevu momčad u prvih 45 minuta. Sve te kontre uspješno je zaustavljala obrana gostiju, a posebno se isticao Tonel. Ipak, pred sam kraj prvog poluvremena Karlo Primorac je dobro izbjegao zaleđe i vješto primio jednu dugu loptu, ali je njegov udarac bio traljav te se Kelava tek reda-radi bacio za tom loptom.

Dinamo je sasvim zasluženo na odmor otišao s prednošću, koja je mogla biti i veća. Naime, lijepo su po jednom tukli Brezovec i Beqiraj, ali je vratar Karlovca bio na pravom mjestu te je zaustavio njihove pokušaje. Drugo poluvrijeme nastavilo se izjednačenom igrom. Prvo je u 57. minuti preko Sylvestrea zaprijetio Dinamo, ali je obrana Karlovca zaustavila njegov pokušaj.

Odmah je uslijedila prilika na drugoj strani. Paracki je bio u dobroj prilici da ugrozi Kelavu, ali je vratar gostiju odbio njegov udarac u korner. Ponovno je Slovak u redovima Dinama dobro pucao u 64. minuti, ali njegov pokušaj sjajno brani vratar Lovrić, koji je dobio priliku ispred Hrvoja Sunare. Ponovno je Lovrić dobro reagirao u 77. minuti kada je pucao Calello.

U drugom poluvremenu se igrao dosta sporiji nogomet nego u prvih 45 minuta te su obje momčadi imale par poluprilika. Ipak, Dinamo je bez ikakvih problema mirno priveo utakmicu kraju i tako osvojio nova tri boda.

• Obrisan korisnik28.02.2011. u 18:12
    jako loše zapažanje imaš,igrali smo protiv karlovca u prijateljskim utakmicama dva puta,jako loš igrač sam trči ko muha bez glave
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 14:09
    I još jedno pitanje, onaj Otochian... Taj je još bio najbolji u redovima Karlovca a nitko ga ne spominje. Ima nešto.
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 14:08
    Ma ljudi to je bila solidna utakmica i odlična 3 boda za miran nastavak prvenstva. Sad treba složiti igru i preuzeti malo rizika taman nauštrb rezultata. E sada, ako na kraju ode Vrsaljko, pa Sammir, pa Calello, pa se Cufre oprosti itd, onda u k... i stvaranje igre i ekipe i svega, već se opet mora... [više na forumu]
  • ddg27.02.2011. u 19:25
    težak teren..ok...prva tekma poslije priprema..ok ali igrati s jednim napadačem u HNL-u, a i jadni Bećo više pomagao vezi nego igrao centarfora. Neko će reći da je igrao i Sylvester... je ali kao lijevi bočni a ne kao napadač.
    ddg
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 15:04
    To treniraju cijele godine, jer svi klubovi u ligi se protiv Dinama postave izrazito defanzivno i trče u kontre kada se otvori šansa. Očito se Vahid drži one da je obrana najbolji napad, pa da vidimo hoće li mu to proći. Za sada u ligi mu to dobro prolazi, a i u EL je nakupio dosta bodova. Svi... [više na forumu]