1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2011, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Skender (Rijeka), Rajko (Tinjan)

Dva prekida za tri boda Hajduka

Sa Stanova: Bernard Jurišić • subota, 05.03.2011.

Hajduk je u Zadru za još 48 minuta produžio "nestašicu pogodaka", no iz Stanova u Split "bili" ipak nose sva tri boda. Nakon lošeg prvog poluvremena iz dva slobodna udarca Andrić i Marin Ljubičić donijeli su pobjedu "bilima"...

Luka Begonja
53'
14
Ivan Ćurjurić
70'
9
Franko Bilaver
81'
Goran Vučević

Hajduk je u zadarske Stanove došao popraviti sliku s otvaranje sezone i domaćeg remija protiv Intera. domaćini su još uvijek u opasnoj zoni i očekivao se zanimljiv susret. No, od toga u prvih 45 minuta nismo vidjeli apsolutno ništa. Štoviše, bilo je to jedno od najlošijih poluvremena u okršajima ova dva kluba ikad.

Kad je Vukušić prisilio Ježinu na loše ispucavanje već u 2. minuti, a Tomasov umjesto u praznu mrežu poslao loptu nebu pod oblake, činilo se da ćemo gledati zanimljivu predstavu. Nažalost, nakon toga igrači i jedne i druge momčadi kao da su zaspali.

Tišina Torcide i zagrijavanje Tornada

Nije bilo "šušura" koji je inače obilježavao gostovanje Hajduka u Zadru, ali ipak su tribine bile gotovo do kraja popunjene. Navijači Hajduka šutjeli su do 20. minute u čast preminulog Ante Dorića, jednog od osnivača Torcide. Na drugoj strani raspoložen je bio i Tornado, koji se zagrijavao za večerašnji košarkaški derbi protiv Cibone u Višnjiku.

Jedino vrijedno spomena do kraja poluvremena je jako dobar udarac Josipa Bilavera u 8. minuti i efektna obrana Subašića, te pokušaj Tomasova iz slobodnog udarca pola sata kasnije, ali samo iz razloga što je to bio prvi Hajdukov udarac unutar Zadrovog okvira. Sve osim toga bilo je za zaborav.

Vučević je u drugo poluvrijeme umjesto Tomasova na teren poslao Oremuša, a samo tri minute kasnije Hajduk je poveo. Srđan Andrić je izveo slobodan udarac s 25 metara prema daljoj vratnici, Buljat je utrčao ispred zadarskog vratara i prevario ga, a lopta je odsjela u mreži za vodstvo Hajduka.

Nastavio je Hajduk s pritiskom i nakon postignutog pogotka, a Vukušić je odličnim udarcem s 20 metaa pod gredu prisilio Ježinu na efektnu obranu. Nije dugo trajala splitska dominacija, Zadar je brzo vratio ravnotežu.

Pokušali su Mršić izdaleka i Ćurjurić iz slobodnog udarca, no nisu Zadrani uspijevali složiti veću opasnost pred Subašićem. Mogli su Hajdukovci zapečatiti pobjedu u 78. minuti kad je Tičinović prohujao po lijevom krilu i vratio na 16 metara, no najprije je Vukušić promašio loptu, a Oremušev pokušaj domaćini su uspjeli blokirati.

No, što nisu uspjeli tada, Splićani su uspjeli u 86. minuti. Vukušić je ubacio iz "skraćenog kornera" s lijevog krila, Marin Ljubičić se došuljao na drugu vratnicu i glavom spustio loptu u mrežu za 0:2.

Splićani su tako ipak uspjeli osvojiti sva tri boda iz dva prekida koja su dobro izveli. Igrom "bili" nisu oduševili, ali bodovi se bilježe i pamte.

• Obrisan korisnik05.03.2011. u 20:13
    potpuno se slazen, nisan to primjetia, to jos bolje potvrduje da je HTV naklonjen dinamu
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 18:16
    jugoplastika porpisujem
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 17:32
    dok je hajduk vodio 1:0 lik na forumu sportskih novosti rekao je da su se mnogi kladili na 2:0 i da ga baš zanima hoće li tako završiti. može biti slučajnost, ali kad je zadar u pitanju, ta mogućnost je poprilično mala.
  • jugoplastika05.03.2011. u 17:27
    prijo utakmica koja se morala prenosit je Split-Cibalija. 3. i 4. na tablici, direktan obračun za Europu