1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2011, 15:00 h, Osijek Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Pristovnik, Modrić, Vukušić (svi Zagreb)

Mario Plavčić • subota, 05.03.2011.

Istra 1961 je doživjela i drugi poraz u nastavku hrvatskog prvenstva. Praznih ruku napušta Osijek premda je gotovo dvije trećine susreta imala igrača više na terenu. Osječani su ovom pobjedom najavili borbu za gornji dom prvenstvene ljestvice.

Domaćini su odlučnije otvorili susret s ciljem da čim prije dođu do vodstva kako bi izbjegli grč koji je jesenas često bio prisutan. U tome su i uspjeli - igrala se 11. minuta kada je Maglica izašao "oči u oči " s gostujućim vratarom Škorićem i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Ipak, gosti su vrlo brzo uzvratili, točnije, u 26. minuti. Iz akcije koja nije djelovala opasnom, gosti su izjednačili - Ivor Weitzer je uputio snažan udarac s udaljenosti od 25 metara i pogodio rašlje te na taj način šokirao domaćine.

Svega dvije minute kasnije domaćini su ponovno stigli do prednosti. Lukačević je iskosa ubacio u šesnaesterac, vratar gostiju traljavo intervenirao, a to je iskoristio kapetan bijelo-plavih Smoje koji je pospremio loptu u mrežu za novo vodstvo Osječana.

Kada se činilo da Osječani kontroliraju igru, ponovno su uslijedili problemi. Dino Gavrić je u samo pola sata igre uspio zaraditi dva žuta kartona, a to je ujedno značilo i igrač manje Osijeka gotovo dvije trećine utakmice.

Trener Karačić ništa nije prepustio slučaju i odmah je izvršio zamjenu - igru je napustio strijelac Maglica, a ušao je mladi Branko Vrgoč. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezultatom 2:1.

Osječani su u nastavku igrali samo s jednim isturenim igračem kako bi sačuvali stečenu prednost iz prvog dijela. Unatoč nešto zatvorenijoj igri, jedinu pravu prigodu u nastavku imali su upravo domaćini. Kvržić je u 67. minuti izbio sam pred Škorića, ali je promašio cijeli okvir gola.

U samoj završnici susreta Puljani su također zaradili isključenje - igrala se 80. minuta kada je "pocrvenio" Henri Belle. Osječani uspjeli sačuvati mrežu i tako upisati prvi ovogodišnji trobod. U sljedećem kolu, bijelo-plavi će ponovno biti domaćini jer u Gradski vrt stiže Hrvatski dragovoljac, a žuto-zeleni dočekuju Šibenik.

• Topovski_udar05.03.2011. u 17:51
    lik je dao najbolji gol koji sam ja vidio na gradskom vrtu inače odlična partija, smoje i šorše, kvržić, špehar i ljubojević isto jako dobri