1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2011, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1000
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Karlovac 1919
Karlovac 1919

Mreže mirovale na Kantridi

Marin Pintur • subota, 05.03.2011.

Rijeka i Karlovac su podijelili bodove na Kantridi. U susretu bez pogodaka prilika nije nedostajalo, a bliži pogotku su bili gosti...

Viktor Špišić
69'

Igor Pamić

Mreže su mirovale u susjedskom derbiju između Rijeke i Karlovca. Domaći su tako nastavili s lošim nizom jer su već četiri kola bez pobjede. Nekad je Kantrida bila gotovo pa neosvojiva tvrđava, dok su u ovoj sezoni Riječani u deset domaćih susreta osvojili samo 14 bodova.

Pred 1500 gledatelja najbolju priliku su imali gosti u 13. minuti kada se Jerneić našao pred Lisjakom, ali nije bio dovoljno precizan. Rijeka je imala veći posjed lopte, međutim, tu svoju prednost nije uspjela materijalizirati.

Početak drugog dijela je donio novu prigodu za Jerneića koji je pucao pored vrata. Karlovac je u novoj izglednoj situaciji bio u 69. minuti. Lopta je s boka ubačena na Karla Primorca, ali brži je bio Budicin, te otklonio opasnost u kaznenom prostoru domaćih.

Burno je bilo razdoblje između 72. i 75. minute. Radomir Đalović je nakon ubacivanja Čavala glavom pucao preko gola, a već u sljedećoj minuti dobro su kombinirali Đurišić i Čulina, te je potonji uspio uputiti udarac koji nije bio opasan za goste.

Najbolja prigoda na susretu je ona Primorca iz 75. minute. Bivši napadač Osijeka i Dinama je s 7-8 metara bio zamalo neprecizan, te je uz nedostatak sreće pogodio gredu! Rezultat na semaforu se nije mijenjao cijelu utakmicu. Na kraju, remi je ipak najpravedniji ishod koji će morati zadovoljiti i Elvisa Scoriju i Igora Pamića.