1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 11.03.2011, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Grgić (Osijek), Galović (Slavonski Brod)

Raspucani Inter nadjačao Lokomotivu

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 11.03.2011.

U dvoboju momčadi koje u prvih 180 proljetnih minuta nisu postigle ni gola palo ih je čak šest, a pobjedu je rezultatom 4:2 odnio Inter. Za Lokomotivu su pogodili oni najiskusniji, Sopić i Bule, a za Zaprešićane su bili precizni Trajkovski, Kramarić, Budimir i Blažević...

Ante Budimir
65'
19
Ivan Blažević
79'

Ilija Lončarević

U prvih 10 minuta niti jedna momčad nije stvorila izgledniju priliku. Pokušali su gosti zaprijetiti nakon udarca iz kuta u četvrtoj minuti, ali nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je završila u rukama vratara domaće momčadi, Dominika Picaka.

Prvi do pogotka stigli su gosti koji su poveli u 12. minuti susreta. Nakon ubačaja s lijevog boka, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Aleksandar Trajkovski koji je spretno reagirao i poslao loptu u mrežu. U narednim minutama Lokomotiva je pokušala stvoriti pritisak na Interov gol, no njihove pokušaje uspješno su zaustavljali gostujući nogometaši.

Lokomotiva je uspjela izjednačiti u 19. minuti susreta. Loptu je primio Željko Sopić i, snažnim udarcem s 25 metara, matirao vratara gostiju Krševana Santinija. Nedugo nakon izjednačenja, zaprijetio je udarcem iz daljine i Nino Bule, no njegov udarac nije bio precizan.

Gosti su ponovno poveli u 31. minuti susreta. Nakon ubačaja u Lokomotivin kazneni prostor stvorila se gužva, a najspretniji bio je Mirko Kramarić koji je zatresao mrežu prizemnim udarcem s pet metara.

Domaćini su pokušali odmah uzvratiti. U 36. minuti je Ivor Horvat izborio slobodni udarac iz kojega je pokušao zaprijetiti Bule, no njegov udarac zaustavio je živi zid gostiju.

Veliku priliku imali su Zaprešićani iz kontranapada u 42. minuti susreta. Sam se pred Picakom našao Arber Abilaliaj, no njegov pokušaj nije bio opasan za Lokomotivinog vratara. To je bila i posljednja zanimljivost u prvom poluvremenu koje je završeno Interovim vodstvom od 2:1.

U drugo poluvrijeme motiviranije su ušli Lokomotivini igrači, no njihovi pokušaji nisu bili pretjerano opasni po gostujući gol. Prvu izglednu priliku stvorili su u 60. minuti, pokušao je Tomislav Martinac, ali njegov udarac zaustavio je Santini. Par minuta kasnije pokušao je udarcem s 30 metara zaprijetiti Sopić, ali njegov udarac nije bio precizan.

Domaćini su nastavili s pritiskom, a najbolju prigodu za postizanje pogotka imali su u 75. minuti kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Bule, a sudac je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Josip Pivarić, no njegov udarac obranio je Santini.

U 82.minuti utakmicu su trećim pogotkom mogli zaključiti gostujući nogometaši. Sam se pred vratima Lokomotive našao Abilaliaj, no njegov udarac obranio je Picak. Nekoliko minuta kasnije Interovi nogometaši postigli su treći pogodak. U 89. minuti iznenadili su domaćine preko kontranapada, a akciju je smireno završio Ante Budimir kojemu nije bilo teško svladati Lokomotivinog vratara.

U sudačkoj nadoknadi vremena postignuta su čak dva pogotka, po jedan sa svake strane. Lokosi su smanjili zaostatak u 91. minuti kada je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca bio precizan Bule, a minutu kasnije Zaprešićani su zaključili utakmicu četvrtim pogotkom. Gosti su tada ponovno izveli brzi kontranapad kojega je mirnom realizacijom zaključio Ivan Blažević.

Interovi nogometaši zasigurno će biti zadovoljni s osvojena tri boda, dok će domaćini dugo žaliti za promašenim jedanaestercem.

• Obrisan korisnik12.03.2011. u 02:33
    pune tribine ludih navijaca.............
  • Obrisan korisnik11.03.2011. u 19:34
    I da, hvala Santiniju, definitivno ključni trenutak
  • Obrisan korisnik11.03.2011. u 19:26
    sjajna tekma, prilike, golovi. Al dobro, bravo žuti. Evo, čim je Ilija postavio ofenzivniju postavu odmah je momčad progirala (1.poluvrijeme, drugo je ipak lokomotiva bila bolja)
  • rider1111.03.2011. u 17:17
    amo lokosi u 2.ligu, ovo je apsurdno postalo da jadran iz smokvice ili nk hrkanovići gornji imaju više gledatelja od jednog prvoligaša