1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.03.2011, 15:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2 000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec) i Siniša Premužaj (Varaždin)

Mario Glasnović • subota, 12.03.2011.

Istra nastavlja nizati poraze u nastavku prvenstva. Pred oko 2000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina Šibenik je pobijedio domaću momčad rezultatom 4:1. Obrana Puljana imala je jako loš dan koji su vrlo dobro iskoristili igrači Šibenika. Momčad Vjekoslava Lokice upisala je prvu pobjedu u nastavku prvenstva, dok je Vuliću ovo treći uzastopni poraz...

Ivan Brečević
75'
13
Boris Pešić
83'
28
Zvonimir Blaić
89'
Vjekoslav Lokica

Domaćini su dobro ušli u utakmicu, imali su inicijativu i nekoliko prilika koje nisu iskoristili. Prva šansa je došla u šestoj minuti, Asim Šehić je dobro ubacio loptu, ali drugi napadač Istre Ivan Rodić nije bio dovoljno precizan.

Momčad Zorana Vulića u prvih nekoliko minuta bila je dominantnija na terenu. U osmoj minuti je zaprijetio Alimi, ali mreža se nije tresla. U 12. minuti se bude i Šibenčani koji su pokušali povesti preko Alispahića, no rezultat se nije mijenjao. Minutu nakon toga je na drugoj strani zaprijetio bivši napadač Šibenika, Ivan Rodić, koji je pokušao glavom prevariti gostujućeg vratara Blaževića.

U 14. minuti je iz slobodnog udarca zaprijetila domaća momčad, Alimi je izveo slobodnjak, Milenković je šutirao, ali na mjestu je bio Šibenčanin Marko Kartelo. Nekoliko minuta poslije Šibenik je probao preko Spahije, no neuspješan je bio napad gostiju.

U 30. minuti gosti su poveli, Tokić je na lijevoj strani šesnaesterca uputio loptu Jeliću, a napadač Šibenika iskorištava grešku domaćih stopera te dovodi goste u vodstvo.

Iako je Istra imala loptu u svojim nogama, nije uspjela materijalizirati tu prednost. U 41. minuti Šibenik je udvostručio svoje vodstvo. Još jednom je bio dobar Tokić koji je s ruba šesnaesterca pucao, a lopta se odbila i prevarila domaćeg vratara Prskala, S rezultatom od 0:2 se otišlo na odmor.

U nastavku je uslijedio još jedan hladan tuš za momčad Istre 1961. Samo dvije minute nakon početka drugog poluvremena Jelić je poslužio Alispahića koji iz okreta pogađa za 0:3.

Istra je mogla smanjiti u 54. minuti, Ivor Weitzer je uputio centaršut, glavom je lijepo pucao Alimi, ali još ljepše brani Goran Blažević. Šibenik je u nastavku bio superiorniji te je svoju prednost potvrdio četvrtim pogotkom u 65. minuti, kojeg je postigao iskusni Marko Kartelo nakon kornera Mehmeda Alispahića.

Počasni pogodak za domaćine postigao je Franjo Tepurić. 21-godišnji napadač bio je precizan u 78. minuti, a asistirao mu je Alimi. Do kraja susreta mreže se nisu tresle, konačan rezultat bio je 4:1 za Šibenik.

U sljedećem kolu Istra gostuje kod vrlo dobrog Intera iz Zaprešića, dok će Šibenik na Šubićevcu ugostiti momčad Osijeka.