1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 18.03.2011, 17:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 1500
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)
Hrvatski dragovoljac
Marcelo Brozović 80'
1:0(0:0) Karlovac 1919
Karlovac 1919

Dragovoljci gaze sve pred sobom

Damir Žbulj • petak, 18.03.2011.

Hrvatska nogometna liga stigla je do 22. kola, a u sjeni subotnjeg derbija Dinama i Hajduka na Maksimiru, igrači Hrvatskog dragovoljca i Karlovca u petak su odigrali svoj susret. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u nastavku utakmice pritisak Hrvatskog dragovoljca urodio je plodom deset minuta prije kraja susreta, kada je Brozović, odlično izvedenim slobodnim udarcem, poslao loptu u mrežu Karlovca.

Marin Žugaj
59'
8
Darko Čordaš
60'
14
Filip Jazvić
74'
Adis Stambolija
68'
19
Marijan Budimir
75'
27
Romeo Filipović
84'
Igor Pamić

Hrvatski dragovoljac odlično je otvorio proljetni dio prvenstva. Nakon dvije pobjede i jednog remija htjeli su nastaviti odličan niz te se pozitivnim rezultatom još više primaknuti Istri, koja im je prije ovog dvoboja bježala samo četiri boda.

Ekipa Igora Pamića u prvom međusobnom dvoboju ovih momčadi na svom travnjaku slavila je 2:0, no, Paminjo je i u najavi utakmice otvoreno priznao kako su Dragovoljci u dobroj formi te kako će biti zadovoljan i ako njegovi igrači osvoje bod u Sigetu. "Svi očekuju da se mi kući vratimo s tri boda, međutim, oni su trenutno u odličnoj formi i bio bih zadovoljan i neriješenim rezultatom. Ni slučajno ne smijemo pomisliti da će to biti lagana utakmica,'' izjavio je Pamić prije ove utakmice i nije pogriješio. Dragovoljci su ponovno odigrali dobru utakmicu, gosti su se dobro i organizirano branili, ali samo do 80. minute kada je Brozović pogotkom iz slobodnog udarca donio pobjedu Hrvatskom dragovoljcu.

Utakmicu su konkretnije otvorili gosti te se već u četvrtoj minuti trese mreža Hrvatskog dragovoljca, ali samo s vanjske strane. Nakon prodora igrača Karlovca po desnoj strani lopta dolazi do Karla Primorca, koji ne pogađa okvir domaćeg gola. Početna gostujuće inicijativa bilo je gotovo sve što smo vidjeli od karlovačkih nogometaša te ostatak poluvremena prolazi u dominaciji Crnih

U sedmoj minuti Zlatar je pucao pored gola, a Jurin u 23. minuti iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora ozbiljno prijeti na gol Karlovca. Lopta se odbila od živog zida te ju vratar gostiju Lovrić u posljednji tren vadi ispod grede.

Brozović i Janjetović probali su udarcima iz daljine u 27. i 29. minuti ugroziti vrata gostiju, ipak, bez promjene rezultata. Jurinov pokušaj u 39. minuti, iz još jednog slobodnog udarca, Lovrić ovaj put bez problema brani. Karlovac je na pokušaje Dragovoljaca odgovorio tek u samoj završnici prvog poluvremena. U posljednjoj minuti prije odlaska na odmor Primorac prolazi po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor gdje, nakon gužve, Batarelov udarac brani čuvar mreže domaćih Vidaković

U nastavku susreta nije se na puno toga promijenilo na travnjaku. Dragovoljci su i dalje napadali, ali gosti su se uspješno branili i prijetili na vrata domaćih iz protunapada. Veliku priliku za prelazak u vodstvo Crni propuštaju u 63. minuti. Čordaš je pronašao Jurina, ali njegov udarac brani vratar Lovrić.

Hrvatski dragovoljac do toliko željenog pogotka stiže u 80. minuti utakmice. Slobodan udarac s više od 20-ak metara izveo je Brozović, a lopta je uz pomoć vratnice završila u mreži Karlovca.

U nastavku prvenstva igračima Hrvatskog dragovoljca sve ide od 'noge'. Uz dobru igru, stigli su i pozitivni rezultati, a nakon još jednog poraza Istre, smanjili su zaostatak na samo jedan bod te se tako ozbiljno uključili u borbu za opstanak i prvenstvo pri dnu poretka ponovno učinili zanimljivim.