1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.03.2011, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1000
Suci: Domagoj Vučkov, Robi Kezele, Slaven Skender (svi Rijeka)

Vedran Babić • subota, 19.03.2011.

Nogometaši Splita vratili su se na treće mjesto ligaške ljestvice. Na svom Parku mladeži dočekali su Zagreb i s 2:0 mu nanijeli prvi poraz u nastavku sezone...

Romano Obilinović
70'
13
Damir Rašić
84'
16
Frane Lojić
87'
Lovro Medić
60'
16
Besart Abdurahimi
63'

Luka Pavlović

Sasvim zasluženo i čisto Split je upisao i treću pobjedu u drugom dijelu sezone. Nakon Slavena Belupa i Cibalije, "Crveni" su nadjačali i momčad Zagreba. Domaćini su mogli slaviti i puno uvjerljivije da je u posljednjih nešto više od 20 minuta, kada je Zagreb igrao s igračem manje, barem jedna od tri njihove lopte završila u mreži umjesto na vratnici odnosno gredi.

Shodno najavama trenera Ivana Katalinića da će njegova momčad ići na pobjedu, Split je poduzetnije otvorio susret. Prvi je u samom otvaranju zapucao Vitaić, no Bašić je s lakoćom obranio taj udarac. U 11. minuti Zagrebov vratar je u dvije različite akcije u razmaku od nekoliko sekundi obranio još dva opasna udarca mladog Ercega i sačuvao praznu mrežu.

Split je boljom igrom potpuno ukrotio Zagreb, koji u tri "proljetne" utakmice još nije doživio poraz, a u 24. minuti zasluženo je poveo. Pehar je izveo korner, Budiša glavom promašio veliku priliku sa svega par metara, no u ponovljenom pokušaju Pehar je na drugoj vratnici ponovno pronašao splitskog braniča, koji je, ovoga puta nogom, bio precizan i zabio svoj prvi ovosezonski pogodak.

Dvije minute kasnije Zagreb je stvorio svoju najbolju šansu, točnije njegov najbolji strijelac Krstanović. On je nakon solo prodora zapucao prema Vukoviću, ali je bio neprecizan. Do kraja poluvremena još je Split imao jednu lijepu priliku za povećanje vodstva, no Pehar je centrirao umjesto da je pucao pa se tako na odmor otišlo s minimalnim, ali zasluženim vodstvom Splita.

U drugi dio nogometaši Zagreba ušli su nešto odlučnije i odmah izborili dva kornera, no iz njih se ništa konkretno nije izrodilo i Split je uspješno preživio početni pritisak gostiju. Nakon toga probudio se i Split te zaprijetio preko Vitaića, no Bašić je opet bio na mjestu.

U 67. minuti Zagrebov Brazilac Jefthon zaradio je drugi žuti karton nakon što je laktom udario Šimića i time je posao gostiju najednom postao još teži. Nije prošlo ni pet minuta od isključenja, a Split je već mogao riješiti pitanje pobjednika. Prvo je Pehar asistirao Goluboviću, koji pogađa vratnicu, a potom i sam Pehar puca iz daljine i također pogađa okvir Bašićeva gola.

U 77. i Obilinović je pogodio gredu iz slobodnog udarca, a pet minuta poslije Peharov udarac završio je za malo pokraj vratnice. I onda, u 89. minuti Split je napokon zapečatio pobjedu nakon što je Pehar ubacio iz kornera, a Rašić glavom pospremio loptu u mrežu.

Split se tako vratio na treće mjesto sa samo bodom više od zaprešićkog Intera i, ako nastavi s ovakvim igrama na domaćem terenu, teško će mu itko oduzeti mjesto u Europi sljedeće sezone.