1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.03.2011, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb), Mate Matić (Zagreb)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Vinkovčani kući s remijem u džepu

Sportnet • subota, 19.03.2011.

Rijeka i Cibalia podijelili su bodove u susretu na Kantridi, koji je ponudio nekoliko solidnih prilika, ali ništa više od toga. Strijelci nisu bili raspoloženi...

Tomislav Mazalović
68'

Ivan Koledić
77'
18
Marko Terzić
90'
Stanko Mršić

Iako je Rijeka u prošlom kolu uzela tri vrijedna boda kod Slaven Belupa, nije uspjela nadograditi to slavlje novom pobjedom. Čvrsta Cibalia, oslabljena neigranjem nekih prvotimaca, kući se vraća s bodom u džepu.

Domaćini su nešto aktivnije ušli u susret, no ubrzo su Vinkovčani pokazali da ne planiraju prepustiti inicijativu momčadi Elvisa Scorije. Posebno je raspoložen u prvom dijelu prvog poluvremena bio Prgomet, koji je u devetoj minuti uputio i prvi opasniji udarac.

U 15. minuti s druge strane je dobro zaprijetio Landeka, ali njegova je lopta prohujala pored Cibalijinog gola. Rijeka je poslije nekoliko udaraca iz kuta stvarala gužve pred gostujućim vratarom, no bez pravog učinka.

Ritam utakmice potom je dodatno pao pa su na neka uzbuđenja moralo čekati sve do nedugo prije odlaska na odmor. U 40. minuti još je jednom pucao Landeka, a dvije minute poslije ništa precizniji nisu bili ni Bartolović i Čuljak.

Tako se na odmor otišlo bez pogodaka, a samo dvije minute nakon što se krenulo s centra loptu je primio Štrok, opalio i uzdrmao gredu. To je bio znak buđenja riječke momčadi, ali njihova višeminutna dominacija nije urodila plodom.

Kazna je mogla stići u 57. minuti, nakon jedne prilike Jurića, kada je Čuljakov pokušaj također odsjeo na okviru gola. Kako je utakmica odmicala kraju, tako je i jednima i drugima postajalo jasnije da će na semaforu na kraju ostati 0:0, pa je bilo i manje zanimljivosti nakon obećavajućeg uvoda u nastavak.

Vinkovčani za Splitom, koji drži treće mjesto, sada zaostaju četiri boda, a Rijeka se nalazi na sedmoj poziciji, s 30 osvojenih bodova.