1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.03.2011, 15:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1 000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Robertino Dujela i Damir Kraljević (oba Zadar)

Stoper Fuštar šibenski junak

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 19.03.2011.

Kroz moje prazne džepove vjetrovi mi prolaze … , novi je stih koji pjevuše nogometaši Šibenika. Bilo je tako i poslije pobjede nad Osijekom (2:1) u utakmici koja je bila prožeta brojnim zanimljivostima. Karačić je dočekan ovacijama, dojučerašnji napadač, a od dolaska Lokice stoper Ivan Fuštar s dva je gola donio iznimno važnu pobjedu svojoj momčadi. A čini se da je svemu pomogla i nova formacija domaćina, ai i dresovi u kojima su Šibenčani po prvi put igrali na domaćem terenu.

Ivan Božić.
70'
8
Željko Malčić
89'
13
Boris Pešić
90'
Branko Karačić

Kao što Prljavo kazalište pjeva u svom hitu ''Kiše jesenje'' tako su i nogometašima Šibenika džepovi prazni. Pet mjeseci nisu dobili plaću, no, na terenu daju sve od sebe i pobjeđuju svoje protivnike. Tako je bilo i protiv Osijeka čiji je trener Branko Karačić gromoglasnim pljeskom, skandiranjem i transparentom (''Branko, hvala ti'') dočekan na Šubićevcu, a dar su mu pripremili i Funcuti. Nisu Šibenčani zaboravili sve uspjehe koje je s klubom postigao prošle sezone. Iako su goste srdačno ugostili, u igri za bodove nisu Šibenčani bili jednako gostoljubivi.

Zbog velikog broja izostanaka (Medvid, Jurčević, Jelić) domaći je trener Lokica na teren od prve minute poslao momčad u potpuno drugačijoj formaciji. Zaigrao je s tri čovjeka nazad, u formaciji 3-4-3, odnosno 3-4-2-1. Vjerojatno je i to iznenadilo Osječane koji su već u 12. minuti bili u rezultatskom zaostatku. Slobodan udarac izveo je Bačelić-Grgić, a u buketu igrača najviši je stoper Ivan Fuštar koji glavom postiže svoj prvi ovosezonski gol.

Gatanje upalilo

Uobičajenu praksu da se dan prije domaćeg susreta na konferenciji za novinare najavi susret Vjekoslav Lokica prekinuo je ovog petka. A razlog je vrlo jednostavan, šibenski je strateg odlučio igrati na kartu praznovjerja, jer ni uoči utakmice u Puli nije bilo konferencije u klupskim prostorijama, a znamo kako je taj susret završio. Čini se da je Lokici taktika i ovoga puta upalila. Možda onda nije slučajno da su po prvi put na Šubićevcu Šibenčani zaigrali u Crno-narančastom dresu. I to se pokazalo punim pogotkom (kako zbog osvojenih bodova, tako i zbog činjenica kako bi to trebala biti prva šibenska garnitura dresova).

Gosti su prvi put pokušali ozbiljnije zaprijetili u 32. minuti, ali ubačaj Pelaića lako je pokupio Blažević. Domaćin je prijetio preko Bačelića-Grgića u dva navrata, odnosno preko Brečevića i Alispahića, ali nije bilo većih problema za gostujućeg čuvara mreže. Najbolju akciju prvog poluvremena u 38. minuti odigrali su Alispahić i Bačelić-Grgić, udarcem je akciju okončao bugojanski veznjak, ali otišlo je pored gola, možda bi bilo bolje da je na drugoj stativi pokušao tražiti Brečevića ili Tokića.

Šibenik je igrao dobru i kad se to najmanje očekivalo gosti su izjednačili. Prekid je izveo Pelaić, lopta je dugo letjela, preskočila cijelu šibensku obranu, ali i iskusnog Kartela na drugoj stativi, do nje je stigao Ljubojević koji takav poklon ne propušta realizirati. Na semaforu je 1:1, a do kraja prvog poluvremena ništa se značajnije nije dogodilo.

U nastavak se ušlo bez promjena. U 53. minuti zaprijetio je Bačelić-Grgić, ali Kardum nije morao intervenirati. Drugo poluvrijeme donijelo je i bolje izdanje gostiju, imali su terensku inicijativu, a u 61. minuti mogli su i do vodstva. Miličević je izveo korner, Špehar na drugoj stativi vratio za Vrgoča koji puca glavom, pored gola. I minutu kasnije bilo je opasno, no, ni Ljubojević nije uspio pronaći cilj. Nakon dominacije Osijeka i Šibenik kao da se probudio: u 65. minuti Brečević je dodao Tokiću koji nije uspio dobro primiti loptu. I minutu kasnije Krišto je mogao bolje reagirati. Novu priliku za domaćine imao je i Brečević, ali gostujuća je obrana uspjela blokirati.

Osijek prijeti preko Pelaića iz slobodnog udarca, ali on pogađa samo suigrača Vidakovića. U 78. minuti novo vodstvo Šibenika: korner s desne strane izveo je Bačelić-Grgić, u skoku je ponovno najviši Fuštar, ali pogađa okvir gola, no, lopta mu se ponovno vraća pa iz drugog pokušaja visoki stoper Narančastih i drugi put matira Karduma. Veliko je bilo šibensko slavlje, pogotovo strijelca Fuštara koji je od ove sezone u ulozi stopera.

Ozbiljnijih prijetnji po vratare do kraja utakmice nije bilo. Pokušao je tek Ljubojević tri minute prije kraja, ali otišlo je daleko od gola.

U utakmici koju je odlično vodio Igor Pristovnik iz Zagreba pobjeda je zasluženo pripala Šibenčanima koji tako nastavljaju sa skupljanjem bodova u proljetnom dijelu sezone, dok je Osijek nastavio negativnu tradiciju na Šubićevcu, a bodove će morati potražiti negdje drugdje.