Željezničar dva puta uhvatio Dinamo

Borna Rupnik • petak, 25.03.2011.

Na proslavi rođendana sarajevskog Željezničara gostovao je zagrebački Dinamo, a prijateljski je ogled završio neriješeno, premda je hrvatski prvak dva puta imao vodstvo u rukama...

Momčad Vahida Halilhodžića iskoristila je reprezentativnu stanku i za put do Sarajeva, gdje je odigran prijateljski susret sa Željezničarom u sklopu obilježavanja obljetnice sarajevskog kluba, na čijoj klupi sjedi Amar Osim.

U odličnoj atmosferi na Grbavici Dinamo je poveo u 11. minuti, kada je lopta preko Jakuba Sylvestra stigla do Antuna Palića, koji je šalje u mrežu za 1:0. No, na prvo se poravnanje nije dugo čekalo - Edin Višća u 24. minuti matira Ivana Kelavu.

Ipak, Zagrepčani su preko Josipa Brezovca, koji je opalio s više od 20 metara, stigli do nove prednosti, no Željezničar je ovoga puta još brže uzvratio. Samo minutu poslije Zajko Zeba postavlja, pokazat će se konačnih, 2:2.

U drugom poluvremenu obje su momčadi imale nekoliko prigoda, no nisu ih iskoristile, a Halilhodžić je šansu pružio još četvorici igrača, uključujući i Babića i Šituma.

Prijateljska utakmica:
Željezničar - Dinamo 2:2

Željezničar: Karić, Marković (od 30' Stanić), Mešić, Vasilić, Radovanović, Ćulum (od 74' Stančeski), Svraka, Bešlija (od 46' E. Čolić), Zeba (od 64' Jamak), Višća, Popović

Dinamo: Kelava, Tomečak, Barbarić, Tonel, Ibanez (od 58' Mesarić), Brezovec (od 75' Babić), Calello, Palić (od 58' Cufre), Chago, Sylvestr, Rukavina (od 64' Šitum)

• Obrisan korisnik26.03.2011. u 08:37
    Babić zamjenio Brezovca, o kojem se to igraču radi. Koliko znam Dinamo nema igrača sa tim prezimenom. _Tko zna neka odgovori, hvala.
  • Obrisan korisnik26.03.2011. u 00:08
    željo dogovorio rezultat jer znaju da mogu popit 5 komada iako je Dinamo igrao oslabljen... nisu oni ko hajdukovci da se blamiraju na rođendanu svog kluba pa da izgube..
  • Obrisan korisnik25.03.2011. u 23:55
    Željo dobar domaćin, a mi dobri gosti :)
  • Zvrx25.03.2011. u 22:50
    Vaha je sredio obranu. Vidi rezultat iz Maksimira protiv Hajduka. ;) A ovo je bila zabava u kojoj ne bi bilo u redu da je Željo izgubio...
    Zvrx
  • Obrisan korisnik25.03.2011. u 22:47
    Vaha sredi odbranu 2 gola ste primili i daj više ugraj taj napad... Ovaj rezultat se vidi da je prijateljski 2-2 da se radi o nekoj bitnijoj utakmici željo bi primio 5 komada u svojoj mreži..