Mario Glasnović • subota, 26.03.2011.

U skupini B vidjeli smo susret Armenije i Rusije koje su odigrale remi bez golova, dok su Englezi s 2:0 svladali svoje susjede, pobjedom protiv Walesa postali su vodeća momčad skupine G...

Wales je na Millenium Stadionu u Cardiffu ugostio svoje susjede i velike rivale, Englesku. Izbornik Walesa Gary Speed je nakon ozljede Garetha Balea svoju nadu u bod(ove) temeljio na Arsenalovom veznjaku Aaronu Ramseyju i iskusnom napadaču Craigu Bellamyju. Talijan na klupi Gordog Albiona Fabio Capello u napad je poslao trojac Rooney - Bent - Young.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Terry je nakon lijepe kombinacije s Ashleyjem Coleom dodao loptu do Younga, kojeg u šesnaestercu nespretno ruši velški stoper James Collins. Portugalski sudac Benquerenca je pokazao na bijelu točku, a jedanaesterac je precizno izveo Frank Lampard, igrala se sedma minuta utakmice.

Novi-stari kapetani

Vezane vijesti

Obje reprezentacije imale su nove kapetane u ovome susretu. Capello je traku vratio Terryju nakon godinu dana "kazne", dok je u redovima Walesa kapetan bio Aaron Ramsey čime je s 20 godina postao najmlađi kapetan u povijesti Walesa.

Englezi su u 15. minuti udvostručili svoje vodstvo. Glen Johnson dugom je loptom pronašao Younga, brzonogi veznjak Aston Ville je probio desnu stranu i u sredini pronašao Benta kojem nije bilo teško pospremiti loptu iza velškog vratara Hennesseyja.

Probali su gosti postići i treći pogodak, dobro su kombinirali Rooney i Bent u 31. minuti, ali rezultat se nije mijenjao. Domaćini nisu zaputili niti jedan udarac u okvir engleskih vrata pa engleski čuvar mreže Joe Hart i nije imao previše posla.

Gordi Albion opasno je zaprijetio u 39. minuti, Ashley Young pucao je snažno desnom nogom, ali lopta je prošla preko vrata. S zasluženom prednošću Engleza od 2:0 se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice prvi je zaprijetio Wales. U 53. minuti Bellamy je dobro uposlio Kinga, ali velški napadač pucao je preko vrata. Nakon toga probali su Lampard i Wilshere, ali nije bilo promjene rezultata.

Oba izbornika nakon toga napravila su promjene u svome sastavu, prvo je mijenjao Gary Speed, koji je napravio dvostruku izmjenu u 65. minuti. Uveo je Evansa umjesto Morisona, te Vaughana umjesto neprimjetnog Kinga. Pet minuta poslije Capello je priliku dao Milneru, a iz igre je izašao Rooney.

Do kraja utakmice 67.000 gledatelja na Millenium stadionu nije vidjelo pogotke, iako su dobre prilike imali Bellamy kod domaćina i Milner kod gostujuće momčadi. Englezi su ovom pobjedom prestigli Kranjčarovu Crnu Goru na ljestvici, obje momčadi imaju po deset bodova nakon četiri utakmice. Reprezentacija Walesa je posljednja u skupini B s nula bodova.

U skupni B vidjeli smo obračun iz bivšeg SSSR-a, ujedno i vodeće momčadi skupine, Armenije i Rusije. Prije početka susreta Rusi su imali devet bodova, dok su Armenci skupili dva boda manje.

Nizozemac na ruskoj klupi, Dick Advocaat krenuo je napadački u utakmicu. Ruski napad predvodili su Keržakov, Aršavin i Džagoev, a svoju priliku s klupe su čekali Pavljučenko i Pogrebnjak.

Rusi su od početka bili bolji i dominantniji, imali su posjed lopte i inicijativu, a Armenija je igrala čvrsto u obrani i pokušavala je iznenaditi Ruse preko kontranapada.

U prvome dijelu vidjeli smo nekoliko prilika na obje strane, domaćini su prijetili preko "desetke" Ghazaryana i armenskog Brazilca Marcosa Pizzellija.

Rusija je mogla do vodstva u 23. minuti kada je zaprijetio Keržakov, a pet minuta nakon toga neprecizan je bio i veznjak Chelsea Yuri Žirkov. U završnici prvoga poluvremena probao je i stoper Ignaševič, ali njegov udarac glavom nije pogodio okvir gola.

U drugome dijelu gosti su imali nekoliko prilika, no ruski nogometaši nisu imali sreće. U 53. minuti pucao je Zenitov napadač Keržakov, a nekoliko minuta nakon njega je probao i Džagoev, no mreže su mirovale.

Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata, Armenija je osvojila važan bod u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, dok su Rusi nakon tri uzastopne pobjede u gostima ispustili važna dva boda.

• Obrisan korisnik26.03.2011. u 20:00
    terry kapetan vuče od obrane loptu pa duboko u posjed protivnika i eto penal.to je ono pravo,napadački nogomet,e ne mi,gruzije se bojimo