Raštane furiozno, incident u Čilipima

Josip Tolić • utorak, 29.03.2011.

U 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige - jug postignut je 21 pogodak, dosuđeno je pet jedanaesteraca, isključena petorica igrača, a nekoliko je utakmica odlučeno pogocima u zadnjih deset minuta.

Vodeća momčad lige Raštane vratila se na pobjedničke staze nakon poraza od Neretvanca u prošlom kolu, i to na kakav način. S pet pogodaka u mreži na domaćem terenu ispraćen je Jadran iz Kaštel Sućurca. Gosti su na početku imali veliku šansu povesti iz jedanaesterca, no nisu uspjeli zabiti i odvesti tijek utakmice u potpuno neočekvanom smjeru. Prašinari su ubrzo odgovorili preko 20-godišnjeg Antonija Tička u 14. minuti, a mreže su potom mirovale do kraja poluvremena.

Početkom nastavka ekipa Raštana je zabila dva brza pogotka i riješila pitanje pobjednika. U 47' strijelac je bio Čačić, a za 3:0 kapetan Goran Burčul šest minuta kasnije. Za potpuni "potop" Sućurana pobrinuli su se Dragan Župan iz jedanaesterca u 68. minuti te 17-godišnja zamjena Luka Jovančević tri minute prije konca utakmice.

Jednu od jačih utakmica kola na Gradskom stadionu u Benkovcu odigrali su momčadi iz gornjeg dijela ljestvice, trećeplasirani Velebit i biogradski Primorac, koje na ljestvici dijeli samo dva boda. Tako je ostalo i nakon njihovog međusobnog dvoboja, budući da su odigrali neodlučeno, 1:1. Gosti su poveli golom 18-godišnjeg Pezelja u 33. minuti, a bod domaćinima iz kaznenog udarca donosi kapetan Leonardo Barnjak u drugoj minuti nastavka. Domaćini mogu biti vrlo zadovoljni konačnim ishodom s obzirom da su zbog dva žuta kartona isključeni njihovi igrači Kolić (61') i Rogić (86').

Štoviše, osvojeni bod Velebita još je značajniji nakon što je Omiš, koji je s Benkovčanima do ovog kola bio izjednačen po broju bodova, izgubio u Hrvacama kod istoimene momčadi. Svi golovi pali su u drugom dijelu, a momci iz Cetinske krajine prvi su postigli pogodak. 56. minuta igrala se kada je Škaričić srušio Tomića u kaznenom prostoru Omiša, a Lagator bio precizan s bijele točke. Za udvostručenje vodstva pobrinuo se igrač s klupe Jakov Marunica u 60', a poraz Omišana samo je ublažio Marko Jordan u 84. minuti.

Drugoplasirani Neretvanac iskoristio je kikseve Velebita i Omiša te povećao prednost pred njima na pet bodova. Međutim, na gostovanju u Unešiću kod Zagore nije bilo lako. U 58. minuti prvi pogodak na utakmici bio je djelo Unešićanina Stjepana Povijača. No, tada je na scenu stupio kapetan Opuzenaca Mate Zonjić. Dvama golovima, u 68. i 86. minuti, njegova momčad odnijela je sva tri boda s gostovanja, a vjerojatno mu nitko neće zamjeriti žuti karton iz 40. minute.

Jadran Luka Ploče, nakon pobjede protiv Dinare, skočio je za čak tri mjesta na ljestvici, s osmog na peto. Karamatić je bio u fokusu utakmice, budući da je prvo zabio gol iz jedanaesterca u 65. minuti, a na kraju utakmice i zaradio isključenje. Za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta, zabio je 19-godišnji Stipe Nikolac u 90. minuti. Korčulanski Zmaj slavio je protiv Uskoka golom kapetana Ante Prižmića u samoj završnici utakmice, čime se popeo na deseto mjesto prvenstvene ljestvice.

A njegov imenjak iz Makarske zaslužio je definitivni "palac dolje" u ovom kolu. Na gostovanju u Čilipima kod Konavljanina Zmaj je poveo preko mladog Kazarića u 10. minuti. Međutim, u nastavku utakmice stvari su za Makarane krenule naopako. Domaćini su izjednačili u 65' golom Ante Radića, a pet minuta prije kraja dogodio se ozbiljan incident. Konavljanin je golom Vukadina preokrenuo rezultat u svoju korist, a igrači Zmaja potpuno su izgubili kontrolu jer su smatrali da pogodak nije bio regularan. U gužvi su nastradali glavni i pomoćni sudac Repušić i Barić zbog, nećete vjerovati, udaraca u bedro od strane gostujućih igrača Marija Šimića i Pjera Antunovića. Oba spomenuta igrača zaradila su crvene kartone zbog ovog incidenta. Zanimljivo, predstavnici Zmaja žalit će se na Repušićevo suđenje.

Dvoboj momčadi s dna ljestvice odigrali su Primorac 1929 i Neretva, a Stobrečani su slavili golom Dilbera. Isto nije pošlo za rukom dubrovačkom GOŠK-u, koji je remizirao s posljednjeplasiranom Mladošću i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza, a gostima iz Prološca to je bio četvrti uzastopni izjednačujući ishod.

• Obrisan korisnik01.04.2011. u 19:47
    Vas dva očito pojma nemate o nogometu koji se događa kad gostujete u Ćilipima, što vam suci rade i kako se sudi. Znam to jer sam bio na utakmici, i smješno je to što su suci napravili Zmaju koji je trebao otić sa sva 3 boda kući. Nakon što su poveli, nisu mogli centra preći jer im sudac nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.03.2011. u 21:15