1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 01.04.2011, 16:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0 Split
Split

Nula na Maksimiru

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 01.04.2011.

Susret Lokomotive i Splita na Maksimiru završen je bez pobjednika. Konačni rezultat i najpošteniji je ishod jer se radilo o utakmici u kojoj niti jedna momčad nije uspjela uspostaviti svoju igru, a "nulom" će zasigurno biti zadovoljniji domaćini kojima je svaki bod vrlo vrijedan u borbi za ostanak u ligi.

Romano Obilinović
54'
7
Juraj Grizelj
70'
16
Frane Lojić
81'
Ivan Katalinić

Trener domaćih Krunoslav Jurčić očito je vrlo dobro motivirao svoje igrače jer su Lokosi od samog početka krenuli vrlo čvrsto i prvi zaprijetili. U trećoj minuti Mario Musa je ubacio s lijevog boka i uposlio Ninu Bulea koji je pucao glavom, no njegov pokušaj odlazi pored vratnice.

Isti dvojac ponovno je pokušao ugroziti gol gostiju u 13. minuti. Musa je uputio s lijeve strane prizemni ubačaj u sredinu kaznenog prostora kojega je prihvatio Bule, no niti ovaj put njegov udarac nije bio opasan.

Vezane vijesti

Nakon početnih dvadesetak minuta Lokomotivin pritisak je oslabio te su malobrojni gledatelji do kraja poluvremena mogli vidjeti ravnopravnu igru obje momčadi bez većih uzbuđenja.

Gosti iz Splita nisu bili pretjerano opasni po gol domaćina u prvom poluvremenu te vrijedi izdvojiti samo dva njihova pokušaja. Zaprijetili su prvi put u 10. minuti susreta kada je udarcem s 20 metara pokušao Damir Rašić, no nije bio precizan. Pokušali su splitski nogometaši i u 23. minuti susreta iz slobodnog udarca, ali je taj pokušaj bez većih poteškoća zaustavio vratar domaćih Romeo Mitrović. Također, vrijedi spomenuti kako Ivica Križanac susret nije odigrao na svojoj uobičajenoj poziciji braniča, nego u veznom redu.

U drugom poluvremenu nogometaši obje momčadi nastavili su s čvrstom i ne pretjerano atraktivnom igrom, a prvi su zaprijetili domaći nogometaši. Pokušao je Bule u 48. minuti, ali je njegov udarac prošao pored vratnice.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostujućih nogometaša. U 52. minuti susreta, nakon loše reakcije domaće obrane, u prilici se našao Bojan Golubović, no njegov snažan udarac otišao je visoko iznad okvira gola. Nekoliko minuta kasnije pokušao je udarcem iz velike daljine Velimir Vidić, ali je taj pokušaj zaustavio Mitrović.

U narednim minutama igrači Splita preuzeli su inicijativu na terenu i nastavili s pritiskom. U 67. minuti susreta iz slobodnog udarca pokušao je Romano Obilinović, ali je Mitrović bio spreman za njegov udarac. Isti igrač pokušao je iz slobodnog udarca i nekoliko minuta kasnije, ali je i tada njegov udarac zaustavio Mitrović.

Lokosi su najbolju priliku u drugom dijelu imali u 79. minuti kada je pokušao Dodo ali je atraktivnom obranom njegov udarac zaustavio vratar gostiju Andrija Vuković.

Do kraja susreta niti jedna momčad nije ozbiljnije zaprijetila te je utakmica završila rezultatom 0:0. Zanimljivo je kako je ovo šesti remi Lokomotive u tekućoj sezoni, a svi su završili identičnim rezultatom 0:0.