1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 16:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1.000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Tomislav Hudika (Varaždin), Mladen Lončar (Virovitica)

Pogreške obilježile susret

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 02.04.2011.

Serije i Šibenika i Hrvatskog dragovoljca o neporaženosti u proljetnom dijelu sezone nastavila se i nakon međusobnog susreta na Šubićevcu (2:2). Rezultat je to kojim su daleko zadovoljniji gosti, premda su do pobjede u zanimljivoj utakmici mogli i jedni i drugi. Utakmicu su obilježile i brojne pogreške koje su i rezultirale pogocima, a dojam je da je neodlučen rezultat možda i najrealniji.

Ivan Brečević
62'
8
Željko Malčić
66'

Darko Čordaš
76'
17
Marin Žugaj
85'
6
Hrvoje Marković
85'
Davor Mladina

Gosti iz Sigeta predstavili su se u jako dobrom svjetlu na Šubićevcu. Jedna su od rijetkih momčadi koja je u Krešimirov grad došla igrati nogomet, otvorenom formacijom pokušali su doći do sva tri boda. Nisu uspjeli, no i bodom su zadovoljni. Šibenik je računao na sva tri boda koja bi značila i miran put prema osiguravanju ostanka u prvoligaškom društvu, ali, nije uspio.

U 15. minuti Crni su imali prvu odličnu priliku: Jurin je ubacio s lijeve strane, ali Jazvić na drugoj stativi nije dobro reagirao i prilika je propala. Kazna je stigla tri minute kasnije: drugi uzastopni korner gostiju Blažević je sigurno riješio, uhvatio je loptu, a zatim i rukom uposlio Alispahića na suparničkoj polovici terena. Bugojanski veznjak proslijedio je loptu do Jakoliša koji trese Vidakovićevu mrežu za vodstvo od 1:0. Prvi je to prvenstveni gol mladog reprezentativca Hrvatske u ovoj sezoni.

Leko u bolnici

Pri samom kraju utakmice na travi je završio gostujući igrač Mislav Leko. Stradao je u jednom duelu, pa je na nosilima iznesen s terena, a nakon toga i kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu. Sumnja se da je riječ o potresu mozga, pa je zadržan na promatranju u Općoj bolnici Šibenik.

Hrvatski dragovoljac zaprijetio je preko Leke, ali nije bilo problema za domaćeg čuvara mreže. U 40. minuti još se jednom zatresla gostujuća mreža: na asistenciju Bačelića-Grgića poentirao je Jelić, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. Kad se očekivao kraj poluvremena još dvije uzbudljive situacije od kojih je jedna rezultirala i pogotkom: prvo je Alispahić pucao jako dobro s ruba kaznenog prostora, možda je mogao i tražiti nekog od suigrača na drugoj stativi. Vidaković je izboksao njegov udarac, netko od gostujućih igrača poslao je dugu loptu za Jazvića, Blažević istrčava i ruši gostujućeg napadača. Premda je sudac Zebec prvo pokazao da je riječ o prekršaju na rubu kaznenog prostora, na intervenciju drugog pomoćnika Lončara ipak je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Švarić.

S izjednačenim rezultatom i bez promjena u sastavima krenulo se u drugo poluvrijeme. Domaćin je zaredao s tri kornera, sva tri izveo je Čulić, a onaj posljednji rezultirao je i najboljom prilikom, ali Kartelo je pucao za malo pored stative. I pet minuta kasnije isti su igrači glavni akteri: ovog puta Vidaković je s gol crte spriječio novo vodstvo Šibenika. Sljedeće dvije prilike Narančasti su imali preko Alispahića: prvi je put njegov udarac zaustavila stativa, dok je drugi put pokušaj škaricama lako ukrotio vratar gostiju.

U 68. minuti Brečević je pripremio priliku Malčiću, ali domaći napadač nije uspio dobro zahvatiti loptu. Minutu kasnije, poslije kornera, Jakoliš je ubacio za Kartela koji je srušen, no, svirano je zaleđe. Dvije minute potom i gosti su mogli bolje materijalizirati priliku koji im je poklonio Husmani, ali Jazvić se nije najbolje snašao, Blažević je obranio. 12 minuta prije kraja utakmice gosti su poveli iz pogreške domaćina: Fuštar je skočio na dugu loptu, ali odbio ju je iza sebe umjesto naprijed (ili u aut), iskoristio je to Jazvić koji je loptu poslao u mrežu pored Blaževića za vodstvo Dragovoljca od 2:1.

Šok na Šubićevcu nije dugo trajao, jer već u idućoj minuti nepažnju gostujuće obrane kaznio je, svojim drugim pogotkom, Antonio Jakoliš. Jurnuli su domaćini po novi gol, za pobjedu. I bili su blizu: u 83. minuti Jakoliš je prošao nekoliko gostujućih braniča, dodao Alispahiću čiji je udarac za malo promašio željeno mjesto. Još je jednu priliku imao i Malčić, ali udarac u dobroj situaciji mu je blokiran. Pokušao je i Kartelo još jednom glavom, no, ni ovoga puta nije bilo preciznosti.

Posljednju priliku imali su domaćini iz slobodnog udarca: prekid je izveo Alispahić, gosti su odbili u korner, a sudac Zebec Šibeniku nije dozvolio da izvede udarac iz kuta, već je odsvirao kraj utakmice. Konačnih 2:2 više zadovoljstva donio je gostima, dok domaćini, s previše neraspoloženih igrača, više od remija nisu uspjeli ostvariti.