Primera División, 30. kolo, 02.04.2011, 18:00 h
Real Madrid
Real Madrid 0:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Borna Rupnik • subota, 02.04.2011.

Real Madrid po prvi je puta ove sezone propustio upisati prvenstvenu pobjedu na svom terenu. Sporting iz Gijona slavio je na Santiago Bernabeu s minimalnih 1:0...

Momčad Sportinga iz Gijona, u čijem kadru nije bilo hrvatskog napadača Mate Bilića, zaustavila je sjajne serije Real Madrida i portugalskog trenera Josea Mourinha.

Ronaldo

Uoči utakmice Real Madrida i Sporting Gijona na Santiago Bernabeu uručeno je priznanje Brazilcu Ronaldu, za vrijeme koje je u svojoj karijeri proveo u bijelom dresu.

Kraljevski klub je ove godine pobijedio u svim utakmicama pred domaćim navijačima, dok Mourinho u posljednjih devet godina nije izgubio utakmicu na svom stadionu.

U igri Real Madrida u prvoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva ipak se osjetio izostanak igrača poput Cristiana Ronalda, Karima Benzeme i Xabija Alonsa, a nije pomogao ni ulazak Gonzala Higuaina u nastavku susreta. Napadač se oporavio od ozljede i zaigrao prvi put nakon studenoga prošle godine.

Trenutak odluke zbio se u 79. minuti dvoboja, kada je Miguel de las Cuevas imao dovoljno prostora za udarac s ruba kaznenog prostora te desnom nogom od okvira gola pogodio mrežu Real Madrida.