1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 20:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb)
Zagreb
Zagreb
0:1(0:1) Dinamo
Adrián Calello 23'
Dinamo

Calello iz daljine riješio gradski derbi

Borna Rupnik, Ante Zovko • subota, 02.04.2011.

23. kolo hrvatskog prvenstva zaključili su sugrađani, Zagreb i Dinamo, a bodove je odnijela momčad iz Maksimira te tako još povećala svoju prednost na čelu poretka...

Lovro Medić
64'
25
Sven Dedić
74'
23
Neven Marković
88'
Vahid Halilhodžić

Nakon što je u jesenskom dijelu prvenstva Dinamo na svom terenu slomio Pjesnike iz Kranjčevićeve tek jednim jedinim pogotkom u sudačkoj nadoknadi vremena, vodeća momčad lige reprizirala je taj rezultat i na gostovanju.

U skladu s najavama, Zagreb se nije samo povukao u obranu, već je u uvodnim minutama bio i raspoloženiji protivnik na terenu, ali nije uspio stvarati ozbiljnije situacije pred Ivanom Kelavom. Nekoliko opasnijih lopti Dinamova je obrana uspjela na vrijeme raščistiti.

Premda nije pokazao mnogo od igre, aktualni je prvak poveo u 23. minuti utakmice, a zaslužan je bio argentinski vezni igrač Adrian Calello, koji je primio loptu na oko 25 metara, iskoristio malo prostora, opalio i matirao Gorana Bašića.

Odmah potom dalekometnim je udarcem pokušao i Pedro Morales, a Zagreb je nakon laganog buđenja Dinama uzvratio preko Ivana Krstanovića, no Kelava s njegovom loptom nije imao većih problema. Dinamo je dva puta pokušao preko Ivana Tomečaka na boku, a mirniju završnicu prvog dijela prekinula je tek vrlo dobra akcija Mathiasa Chaga i Marija Šituma, no Bašić je obranio udarac mlade nade Plavih.

Početak nastavka pokazao je da su i jedni i drugi voljni krenuti po pogodak, a nakon akcije Besarta Abdurahimija, koji je zamijenio jednog od najvećih aduta Luke Pavlovića u proljetnom dijelu, suspendiranog Josipa Jurendića, uslijedio je niz Dinamovih pokušaja.

S vrlo sličnih pozicija čak je tri puta pucao Morales, a jednom Fatos Beqiraj, ali nije bilo promjene rezultata. Dobru je priliku u 61. minuti Zagreb imao iz prekida, no izrazito je neprecizan bio Franco Chiavarini, dok je Morales svoj pucački trening nastavio volejem s dvadesetak metara.

Dopadljiv su dvoboj nastavili gosti lijepom akcijom u kojoj je Jakub Sylvestr pucao pored gola, a Abdurahimi je u dva navrata stvorio još briga za obranu Vahida Halilhodžića. U 76. minuti njega je zaustavio Kelava, a Krstanovića pred praznim golom Tomislav Barbarić.

S druge strane je Bašić spasio Pjesnike nakon udaraca Sammira i Beqiraja, a Kelava je osujetio i najbolju Abdurahimijevu priliku, kada je istrčao sam ispred Dinamovog čuvara mreže. Obrana Dinama zaspala je sedam minuta prije kraja, no Zagreb to nije najbolje iskoristio, dok je Sammir, zamjena za Šituma, ciljao rašlje iz slobodnog udarca, ali je Bašić bio spreman.

Naposljetku je ostalo 1:0 za Dinamo, čime su Halilhodžićevi nogometaši zaokružili svoju prednost nad Hajdukom na deset bodova, a Zagreb s njih 28 na kontu drži 11. poziciju. Ima četiri boda iznad zone ispadanja.