1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 15.04.2011, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)

Ante Zovko • petak, 15.04.2011.

Završen je pozitivni proljetni niz Hrvatskog dragovoljca. Na kraj mu je stao Inter koji je pokazao domaćinski autoritet i predvođen mladim Aleksandrom Trajkovskim slavio 3:2.

Adrian Valentić
64'
20
Mislav Oršić
72'
12
Stjepan Babić
90'
Tonči Kukoč
62'
17
Marin Žugaj
68'
16
Marin Vrnoga Gregorio
81'
Davor Mladina

Hrvatski dragovoljac sa šest je utakmica bez poraza stavio melem na jesen prepunu poraza, ali je u Zaprešiću morao položiti oružje. Iako su velikim dijelom utakmice bili u podređenom položaju, gosti iz Sigeta mogli su šokirati Zaprešićane u završnici kad su iskoristili opuštanje Žutih i ublažili poraz.

Igračka inicijativa od početka utakmice bila je na domaćoj strani, ali to Žuti nisu uspijevali pretvoriti u prednost u obliku pogotka. Nakon prilika Aleksandra Trajkovskog s jedne i Švarića s druge, u 19. minuti Mirko Kramarić je propustio najbolju šansu do tada. Gosti su očistili s gol-linije.

Raspoloženi Trajkovski opet je u 32. minuti napravio nered u obrani Dragovoljca, ali se ispriječio Vidaković. Još jednu stopostotnu priliku promašio je Inter u završnici poluvremena. U 40. se Kramarić sjurio prema golu, pronašao Budimira, ali ovaj puca iznad okvira.

Zaslužili su domaći igrači prednost i u 57. minuti su je konačno stekli. Nakon nabačaja s desne strane u kaznenom prostoru srušen je Barišić, a Trajkovski s bijele točke zaokružuje svoju dobru predstavu i donosi prednost Interu. Nju je povećao u 75. Mislav Oršić samo minutu nakon što je ušao u igru na asistenciju Trajkovskog.

Malo sreće Crnima donosi Grgić u 80. minuti iz gužve nakon nabačaja s desne strane. Tonči Kukoč u prvoj minuti sudačke nadoknade iznenadio je opuštene domaćine oštrim udarcem iz daljine, ali nije bilo vremena da se rezultat još jednom promijeni.